Бойовики підбили з ПТРК військову вантажівку ЗСУ на Донеччині, троє бійців дістали контузію — штаб
Бойовики у селі Шуми Донецької області атакували з протитанкового керованого ракетного комплексу військовий вантажівку, яка перебувала у мирному населеному пункті, внаслідок чого троє українських військових, зокрема одна жінка, дістали контузію.
Про це йдеться в повідомленні персцентру штабу операції Об`єднаних сил.
«Зараз вони перебувають на лікуванні у військовому госпіталі. Стан їхнього здоров`я задовільний», — повідомили в штабі.
Зазначається, що напередодні від однієї з військових частини у районі проведення ООС надійшло повідомлення про ушкодження вантажівки. В ході виїзду слідчої групи на місце інциденту з’ясувалося, що автомобіль був підбитий з протитанкового керованого ракетного комплексу «Фагот».
«Даний автомобіль на момент обстрілу навіть не перебував на передовій лінії оборони, а знаходився у населеному пункті Шуми. Машина забезпечення просто розвозила продукти харчування і воду для військовослужбовців на дальні позиції. Такої підлості, щоб в мирному населеному пункті, де проживають лише цивільні, буде застосована така потужна зброя, ніхто просто не очікував», — зазначив військовослужбовець ЗСУ Віктор.
За його словами, пуск ракети здійснювався з відстані близько 2,5 км. На такій дальності керувати боєприпасом дуже важко. Оператор ПТРК намагався «завести» ракету саме у кабіну, але чітко не розрахував відстань і влучив у дерев’яний борт кузова.
Раніше повідомлялось, що упродовж 22 листопада бойовики сім разів порушили режим припинення вогню на Донбасі, один український військовослужбовець отримав поранення, ще один — загинув унаслідок ДТП
Нагадаємо, у Станиці Луганській завершили будівництво мосту. На відкритті був присутній президент України Володимир Зеленський.
Відновлення мосту через річку Сіверський Донець у районі Станиці Луганської є частиною міжнародних зобов’язань України для покращення гуманітарної ситуації на лінії розмежування. 27 червня 2019-го спостерігачі ОБСЄ підтвердили розведення підрозділів ЗСУ та бойовиків біля Станиці Луганської, яке було необхідне для початку ремонту моста.
Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще у 2014 році й кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв.
Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.
У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі:
- виведення незаконних збройних формувань,
- гарантії вільного волевиявлення,
- недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.
Водночас Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу.
«Формула Штайнмаєра» — документ, який запропонував чинний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр ще тоді, коли був міністром закордонних справ ФРН і брав участь на рівні міністрів у зустрічах в «нормандському форматі».
«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.
Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться.