Чорні скриньки показали «явну схожість» між двома катастрофами Boeing 737 MAX
Аналіз чорних скриньок літака Boeing 737 MAX авіакомпанії Ethiopian Airlines показав «явну схожість» причин катастрофи цього лайнера та падіння такого ж літака в Індонезії в жовтні 2018—го.
Про це повідомили в Міністерстві транспорту Ефіопії.
За даними відомства, в обох випадках через декілька хвилин після зльоту пілоти заявили про проблеми з управлінням.
«Дані (з чорних скриньок — ред.) були успішно відновлені. І американська команда, і наша (ефіопська — ред.) команда це підтвердили. Міністр подякував уряду Франції. Ми повідомимо вам більше через три або чотири дні», — сказав представник Мінтрансу Ефіопії.
Раніше компанія Boeing пообіцяла якнайшвидше випустити нове програмне забезпечення для лайнерів 737 MAX.
Нагадаємо, зранку 10 березня пасажирський літак авіакомпанії Ethiopian Airlines зі 149 пасажирами на борту та 8 членами екіпажу розбився, рухаючись з Ефіопії до столиці Кенії — Найробі. Пізніше стало відомо, що усі, хто був на борту, загинули. За попередніми даними, українців на борту літака не було. Після аварії літака Boeing, акції компанії різко подешевшали. Станом на 11 березня компанія Boeing втратила понад 11% своєї вартості після падіння літака в Ефіопії.
Це друга аварія літака моделі Boeing 737 Max 8 за минулих 5 місяців. У жовтні 2018 в Індонезії розбився пасажирський літак зі 188 людьми на борту. За кілька хвилин після зльоту він втратив зв’язок з диспетчерами та впав у море.
14 березня стало відомо, що всі літаки Boeing 737-8 MAX, які експлуатуються авіакомпаніями світу, наразі припинили свої польоти та знаходяться на землі.
13 березня Державіаслужба України видала рішення з безпеки польотів щодо призупинення експлуатації літаків Boeing 737-8 Max після того, як пасажирський літак такої моделі розбився, рухаючись з Ефіопії.
Після аварії понад 25 авіакомпаній призупинили використання літаків Boeing цієї моделі. Це, зокрема, авіакомпанії Ефіопії, Індонезії, Китаю, Австралії, Сінгапуру, Малайзії, Оману, Південної Кореї, Британії та Норвегії. Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) також заборонило експлуатацію літаків цієї моделі. США також призупинили всі польоти Boeing 737 Max.