Ціни на електрику в Європі у 2-3 рази нижчі, ніж в Україні — «АрселорМіттал»
Вартість електроенергії, яку заводи «АрселорМіттал» використовують для виплавки металургійної продукції у Європі, у 2—3 рази нижча, аніж та, яку купує український завод цієї компанії.
Про це йдеться у повідомленні пресслужби компанії.
«У компанії «АрселорМіттал», як міжнародної корпорації, є можливість проаналізувати ціни на основну сировину та енергоресурси у різних країнах світу. Якщо порівняти ціни на електроенергію в Україні та в країнах Європейського Союзу, то підприємства «АрселорМіттал» в Європі закуповують електроенергію у 2-3 рази дешевше, ніж національні виробники в нашій країні (з урахуванням супутніх витрат на доставку)», — повідомив начальник управління закупівлі сировини та енергоресурсів «АрселорМіттал Кривий Ріг» Олег Айко.
За його словами, здорожчання електрики в Україні ставить українську металургію у невигідне конкурентне становище, адже в усьому світі ціни на електрику навпаки падають.
У компанії закликали уряд скасувати рішення про скорочення атомної генерації на користь дорожчим тепловим та «зеленим» електростанціям.
Напередодні в енергетичному регуляторі України, НКРЕКП, пропонували скасувати пільговий тариф на електроенергію у зв'язку з кризою в енергетичній галузі. Водночас, в Укренерго заявили, що зменшення атомної генерації не призведе до підвищення тарифів.
7 травня Державне бюро розслідувань почало досудове розслідування дій керівництва Міністерства енергетики та захисту довкілля щодо зменшення генерації атомної енергії в Україні.
Раніше у НКРЕКП підрахували, що частка «зелених» електростанцій у виробництві енергії в Україні наразі складає 8%, водночас на розрахунки з цими електростанціями витрачають 26% всіх коштів.
Зростання частки «зеленої» енергетики зі збереженням чинної моделі розрахунків за «зеленим» тарифом створює дисбаланси на енергоринку. Держава наразі вже не має достатньо коштів для того, аби у повній мірі розрахуватися за своїми зобов'язаннями перед інвесторами, що збудували сонячні та вітрові електростанції.
Тому напередодні в уряді затвердили оновлений енергобаланс, у якому передбачили менші обсяги виробництва атомної енергії на користь «зеленої». Також у Міненерго запропонували заборонити введення в експлуатацію нових сонячних та вітрових електростанцій.