ЦВК скасувала реєстрацію ще 11 кандидатів у депутати Ради
Центральна виборча комісія скасувала реєстрацію 11 кандидатів у народні депутати Верховної Ради України.
Про це йдеться у повідомленні Відділу взаємодії із ЗМІ секретаріату ЦВК.
Так, розглянувши заяви кандидатів у народні депутати України, які на позачергових парламентських виборах балотуються в одномандатних виборчих округах, висунутих політичними партіями та у порядку самовисування, Центрвиборчком скасував реєстрацію 11 кандидатів у народні депутати України.
У порядку самовисування:
- Ретівова І.О. — в ОВО № 50;
- Бабенка М.М. — в ОВО № 90;
- Глиняного Л.П. — в ОВО № 92;
- Бойка О.В. – в ОВО № 97;
- Костяка М.М. — в ОВО № 183.
Висунутих політичними партіями:
«Опозиційна платформа — За життя»
- Подостройця К.О. — в ОВО № 135;
- Бальжик М.М. — в ОВО № 136;
- Граждана В.В. — в ОВО № 141;
- Шкарівського В.М. — в ОВО № 143.
«Опозиційний блок»
- Тулюлюка О.В. — в ОВО № 204;
- Левківського М.П. — в ОВО № 207.
Також Комісія внесла зміни до постанови про форму, колір і тексти виборчих бюлетенів для голосування в одномандатних виборчих округах, виключивши із відповідних додатків відомості про вказаних кандидатів.
Раніше ЦВК уповноважила Державне підприємство спеціального звʼязку передати виборчі бюлетені відповідним окружним виборчим комісіям на дострокових парламентських виборах 21 липня 2019 року.
Нагадаємо, 2 липня Центральна виборча комісія зареєструвала екс-главу Адміністрації президента часів Януковича Андрія Клюєва та блогера Анатолія Шарія кандидатами попри те, ще вони не проживали останні 5 років в Україні, як вимагає законодавство.
У цей же день на Майдані незалежності в Києві влаштували акцію протесту проти реєстрації кандидатами у депутати Клюєва та Шарія.
Після цього правоохоронні органи знайшли нові докази відсутності Клюєва та Шарія в Україні, на підставі чого ЦВК зняла їх з виборів.
Крім того, 5 липня ЦВК скасувала реєстрацію кандидатом у депутати колишнього заступника генпрокурора часів Януковича Рената Кузьміна.
26 червня Центрвиборчком шляхом жеребкування визначив порядок розміщення назв партій у виборчому бюлетені для голосування на позачергових парламентських виборах у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Однак суд зобов'язав ЦВК провести пережеребкування партій. Відповідний позов подала «Аграрна партія України». Приводом для цього стало те, що партії «Рух Нових Сил» Міхеїла Саакашвілі присвоїли 22-й номер у бюлетені без жеребкування.
У «Слузі народу» заявили про загрозу зриву виборів до Ради через рішення суду про пережеребкування партій.
У Центрвиборчкомі попередили, що не встигнуть передрукувати бюлетені у разі пережеребкування партій.
- 20 травня відбулась інавгурація президента Володимира Зеленського. Під час промови шостий президент заявив, що розпускає парламент.
- 21 травня Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради і призначив дочасні вибори на 21 липня.
- 4 липня група «Рейтинг» оприлюднила результати опитуванняв період з 29 червня по 3 липня 2019 року. Згідно з ним, лідером електоральних симпатій серед політичних сил залишається партія «Слуга народу» — її готові підтримати 42,3% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями. Також до трійки лідерів входять «Опозиційна платформа — За життя» (13,4%) та партія «Європейська Солідарність» (8,3%).