ЦВК зареєструвала екс-«регіонала» Бойка кандидатом у президенти
Центральна виборча комісія зареєструвала 13—го кандидата в президенти — колишнього члена «Партії регіонів» та фракції «Опозиційний блок», народного депутата Юрія Бойка.
Як повідомили в прес-службі ЦВК, рішення про реєстрацію Бойка схвалили на засіданні 22 січня.
«До Комісії 17 січня 2019 року громадянин України Бойко Ю.А. особисто подав заяву про самовисунення кандидатом на пост Президента України разом з доданими документами для реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року. Розглянувши зазначені документи, ЦВК встановила їх відповідність вимогам Закону України «Про вибори Президента України», — йдеться у повідомленні.
На вибори Бойко йде як самовисуванець, тому що «Опозиційна платформа — за життя», створені ним та народним депутатом Вадимом Рабіновичем, ще не зареєстрована як політична партія.
Юрій Бойко народився в Горлівці на Донеччині, обіймав посади міністра вугільної промисловості та міністра палива та енергетики, депутат Верховної Ради VI и VIII скликань. У 2004 році він отримав звання «Герой України» за «заслуги у розвитку паливно-енергетичного комплексу, багаторічну самовіддану працю».
У червні 2014 року Генпрокуратура порушила справу через так звані «вишки Бойка».
«Вишки Бойка» — кримінальне провадження, пов'язане із незаконними оборудками Нафтогазу і «Чорноморнафтогазу» («дочка» «Нафтогазу») у 2011-2013 роках. Ідеться закупівлю за завищеною ціною вишок для видобутку нафти і газу на Чорноморському шельфі, до якої нібито причетний співголова фракції «Опозиційний блок», колишній міністр енергетики Юрій Бойко. Водночас у Генпрокуратури немає прямих доказів причетності Бойка до схеми з буровими установками.
У справі ідеться, що у березні-вересні 2010 року учасники злочинної організації спланували закупівлю двох самопідіймальних плавучих бурових установок не безпосередньо у виробника — Keppel Offshore &a17; Marine Limited Group (Сінгапур), а через підконтрольні фіктивні підприємства за завищеними цінами, на загальну суму $404,4 млн. Ринкова ціна «вишок» становила $210 млн. Решту коштів, за даними слідства, було відмито через офшорні компанії.
Нагадаємо, 22 січня об'єднання «Свобода» висунуло Руслана Кошулинського кандидатом у президенти, а партія «Батьківщина» — Юлію Тимошенко.
Окрім Бойка ЦВК раніше зареєстрував 12 кандидатів на посаду глави держави: екс-главу СБУ Валентина Наливайченка, міськголову Львова Андрія Садового, лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка, депутата Євгенія Мураєва, лідера «Соціал-демократичної партії» Сергія Капліна, екс-міністра екології Ігоря Шевченка, безпартійного самовисуванця Віталія Скоцика, депутата, члена партії УКРОП Віталя Купрія, а також депутатку Ольгу Богомолець та засновника партії «5.10», бізнесмена Геннадія Балашова, екс-главу ДФС Романа Насірова та екс-директора гірськолижного курорту «Буковель» Олександра Шевченка.
Загалом понад 30 політиків оголосили про намір взяти участь у виборах президента. Згідно з останнім соціологічним опитуванням, найвищий рейтинг мають лідерка партії «Батьківщини» Юлія Тимошенко, чинний президент Петро Порошенко та шоумен Володимир Зеленський.
31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заочні дебати українських політиків: шарм, нудьга і чужі заслуги