Депутат Паламарчук, екс-помічник якого фігурує у справі Гандзюк, пропонує ввести кримінальну відповідальність за наклеп
Народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Микола Паламарчук, екс—помічник якого Ігор Павловський є фігурантом справи про вбивство активістки Катерини Гандзюк, зареєстрував законопроект, який передбачає запровадження кримінальної відповідальності за наклеп.
Разом з Паламарчуком авторами законопроекту є Артур Палатний та Олег Велікін, які також є членами фракції БПП.
Документ передбачає штраф у розмірі від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за наклеп. Наклеп, як визначає законопроект, це — «умисне поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають її ділову репутацію».
Наклеп, який поширений у «творах, ЗМІ або мережі інтернет», передбачає більш жорстке покарання — обмеження волі, а ці ж дії, «поєднані з обвинуваченням у вчиненні тяжкого чи особливо тяжкого злочину», в разі ухвалення документу каратимуться «обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю».
«В останній час в Україні, на жаль, свободу слова все частіше плутають зі вседозволеністю поширення відверто неперевірених, а то і зовсім помилкових фактів», — йдеться у пояснювальній записці.
Далі депутати наводять перелік країн, зокрема США, Францію, Швецію, в яких законодавство передбачає кримінальну відповідальність за наклеп.
«Одним з останніх випадків розповсюдження неправдивої інформації є випадок зі звинуваченнями, що лунають з боку деяких засобів масової інформації на адресу народного депутата України щодо причетності до вчинення особливо тяжкого злочину (напад на громадську активістку К. Гандзюк). Деякі засоби масової інформації безпідставно, без наведення будь-яких доказів звинувачують народного депутата України в причетності до певних трагічних подій», — пишуть автори законопроекту в пояснювальній записці.
Водночас у прес-службі БПП наголосили, що цей законопроект не є позицією фракції.
«Пропозиція деяких народних депутатів щодо кримінальної відповідальності за наклеп є їх особистою ініціативою і не є позицією фракції. Фракція не збиралася і цей законопроект не обговорювала, але все й так очевидно: БПП Солідарність поважає свободу слова і навіть у тих випадках, коли нею користуються необережно», — сказав глава фракції Артур Герасимов.
Нагадаємо, 12 листопада екс-помічника Паламарчука Павловського взяли під варту.
5 листопада стало відомо, що слідство підозрює Павловського в передачі грошей ймовірному організатору нападу на Гандзюк Сергію Торбіну. Про це повідомили у спільноті «Хто замовив Катю Гандзюк?». У коментарі Громадському Паламарчук заявив, що «це брудна брехлива маніпуляція, яка не відповідає дійсності... В мене дійсно є такий помічник Ігор Павловський, він живе в Херсоні. Але до чого тут я? Якщо є така інформація, то хай його затримують. Але до чого тут я?», — сказав депутат. 6 листопада Паламарчук звільнив Павловського для того, аби в того був час на свій захист. Сам Павловський визнав, що знайомий з організатором замаху на Гандзюк.
Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що 5 жовтня у медіа «витекла частина інформації слідства», тому 12 людей (яких слідство розглядає як ймовірних замовників) «отримали необхідну їм інформацію».7 листопада у Херсоні невідомі розмалювали паркан будинку, де ймовірно мешкає Ігор Павловський.
Нагадаємо, Катерина Гандзюк була заступницею міського голови Херсона на місцевою активісткою. Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.
Улітку 31 липня біля під'їзду невідомий чоловік вилив на радницю міськголови міста Катерину Гандзюк кислоту. Гандзюк отримала близько 30% опіків шкіри, вона потрапила до реанімаційного відділення.
Після понад трьох місяців лікування, 4 листопада, Катерина Гандзюк померла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Її вбили»: в українських містах вшанували пам’ять херсонської активістки Гандзюк