Слідство розглядає 12 осіб як ймовірних замовників нападу на заступницю міськголови Херсона Катерину Гандзюк.

Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко під час звіту у Верховній Раді 6 листопада.

«12 людей перевіряють на причетність до замовлення», — сказав генпрокурор.

Він зазначив, що про сама Гандзюк «говорила про частину із них» під час скайп-допиту слідчим.

Також Луценко повідомив, що 5 жовтня у медіа «витекла частина слідства», завдяки якому 12 людей (яких слідство розглядає як замовників) «отримали необхідну їм інформацію».

«Вчорашній витік інформації — по одній із 12 версій замовника — підірвав успішність діяльності слідства», — сказав Луценко.

Ймовірно, йдеться про повідомлення Telegram-каналу The Newsroom, який ведуть журналістки Тетяна Ніколаєнко і Оксана Денисова. Вони, з посиланням на власні джерела, повідомили, що організатор замаху на херсонську активістку Катерину Гандзюк отримав гроші для передачі виконавцям від Ігоря Павловського — помічника народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Миколи Паламарчука.

Раніше в поліції заявили, що зібраних доказів буде достатньо, аби довести вину замовників убивства Гандзюк.

Як повідомлялося, правозахисники вимагають відставки генпрокурора та глави МВС через смерть Гандзюк. Раніше на погоджувальній раді парламенту активісти та правозахисники вимагали створення тимчасової слідчої комісії для розслідування вбивства Катерини Гандзюк та нападів на інших активістів.

Раніше глава Нацполіції Сергій Князєв повідомив, що справу проти виконавців та організаторів нападу в найближчий час передадуть до суду.

Адвокатка Гандзюк розповіла, що замовники убивства Гандзюк можуть уникнути покарання, якщо до суду передадуть лише справу щодо виконавців.

4 листопада радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк померла у лікарні.

У Києві понад 500 людей вшанували пам'ять Катерини Гандзюк

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Її вбили»: в українських містах вшанували пам’ять херсонської активістки Гандзюк

Поділитись: