Сотні активістів та небайдужих у різних містах України вийшли на акції пам’яті загиблої радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк, яка померла через 3 місяці після нападу на неї.

Окрім акції в Києві, яка відбулася під центральним управлінням Міністерства внутрішніх справ, аналогічні відбулися у рідному для Гандзюк Херсоні, а також Харкові, Житомирі, Львові, Дніпрі, Одесі та Чорноморську.

У Херсоні містяни вийшли на площу Свободи, аби вшанувати пам’ять Гандзюк. Охочі біля мікрофона згадували Гандзюк та ставили питання, хто є замовником її вбивства. Місцеві прийшли з плакатами та фотографіями Катерини.

Акція пам'яті Катерини Гандзюк у Херсоні
Фото: Громадське

У Харкові аналогічна акція відбулася під стінами обласного управління поліції. На неї прийшли близько 400 людей. Під будівлею після акції залишили портрет Катерини, а також запалили свічки. Крім того, активісти увімкнули відео останнього звернення Гандзюк з лікарні, після якого її вшанували хвилиною мовчання.

Згадати Гандзюк у Житомирі вийшли близько 20 людей. Вони, як і активісти з інших міст, вимагали справедливого та прозорого розслідування злочину. Під вигуки «Хто замовив Катю Гандзюк?» люди поклали під двері поліції квіти та плакати з вимогою покарати винних.

Фото: Громадське

«Люди хочуть знати відповідь: хто винен в її загибелі, хто був замовником, хто на неї виплеснув ту кислоту. Я хочу, аби такого не було, аби люди, які мають громадську позицію та хочуть щось змінити, не гинули», — сказав місцевий мешканець Дмитро Раков.

У Львові на центральній площі зібралися близько 100 людей. Вони прийшли згадати Катерину під стіни міської ради. Присутні також вшанували пам’ять Гандзюк хвилиною мовчання.

У Чорноморську Одеської області на акцію вийшли близько 10 людей. 

Акція пам'яті у Чорноморську
Фото: Євгенія Завалій/Громадське

4 листопада активісти повідомили про смерть радниці міськголови Херсона Катерини Гандзюк.

Президент України Петро Порошенко заявив, що вбивці мають бути покарані. Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення.  Жінка отримала близько 30% опіків шкіри. Адвокат повідомив, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напад на радницю міського голови Херсона: що відомо

1 серпня Гандзюк перевели до лікарні в Києві. СБУ розпочало кримінальне провадження щодо замаху на вбивство херсонської активістки Гандзюк. 25 вересня у справі щодо нападу на Гандзюк присвоїли додаткову кваліфікацію — «Замах на умисне вбивство, вчинений на замовлення».

ЧИТАЙТЕ ВСІ НОВИНИ ПРО ГАНДЗЮК:  Хто замовив Катю Гандзюк?

Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину.

Катерина Гандзюк про нападників на неї: Не сумніваюсь, що усі затримані — причетні

Наприкінці вересня Катерина Гандзюк записала відеозвернення.

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.

Поділитись: