Держпраці оштрафувала близько 10 тисяч компаній за незареєстрованих працівників
Державна служба з питань праці за підсумками перевірок оштрафувала близько 10 тисяч компаній на загальну суму 1,6 мільярда гривень. Штрафи накладали за неофіційно працевлаштованих робітників.
Зазначається, що більшість компаній штрафи оскаржують у судах.
«Виплачено дуже мало — 3-5%, решта в судах. Але цього варто було очікувати — кожен може скористатися правом на оскарження. У випадку, якщо ми знаходимо 10 незареєстрованих працівників, то штраф може складати понад 1 мільйон гривень. Зрозуміло, що підприємець захоче його оскаржити», — повідомив голова Держпраці Роман Чернега в інтерв’ю виданню «Ліга».
Загалом Держпраці минулого року провела 14 тисяч перевірок, з яких порушення виявили на 70% випадків.
Нагадаємо, 15 лютого на сайті Мінсоцполітики опублікували законопроект, яким пропонується запровадити більш жорстку систему контролю за діяльність ФОПів. Зокрема, у проекті забороняється використовувати ФОПи замість найму працівників. В уряді уточнили, що у разі ухвалення закону, працівникам ІТ-сфери та фрілансерам «нічого не загрожує».
Водночас в ІТ-асоціації України розкритикували ініціативу боротьби з ФОПами та повідомили, що вона несе загрозу розвитку ІТ-сектору.
Пізніше урядовці провели зустріч з представниками ІТ-компаній, під час якої пообіцяли не змінювати податкового навантаження на ІТ-компанії в Україні протягом 5-10 років.
Зазначимо, що причиною того, що деякі компанії замість того, щоб наймати працівників, укладають з ними цивільно-правову угоду як з ФОПами є те, що таким чином роботодавець зменшує свої податкові зобов’язання. Зокрема, він звільняється від сплати 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівників. Крім цього, укладання таких угод позбавляє роботодавця низки обов’язків щодо соціальної підтримки працівників.