Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пропонує не змінювати регуляторного середовища та податкової бази для працівників ІТ-галузі протягом наступних 5-10 років.

За словами прем’єра, це допоможе зробити діяльність у секторі ІТ більш передбачуваною та привабливою.

«І тут перед нами стоять два фундаментальні питання, відповідь на які треба дати разом. Перше: створення сталих правил розвитку ІТ-сектору. Треба визначити на 5 чи 10 років нормальні регуляції та податкову базу — аби інвестиції в ІТ-сектор були захищені», — повідомив Гройсман під час зустрічі з представниками ІТ-сфери.

За словами голови уряду, це дозволить збільшити частку ІТ у стриктурі валового внутрішнього продукту України до 6-8%. Наразі вона складає 4%.

Нагадаємо, 15 лютого на сайті Мінсоцполітики опублікували законопроект, яким пропонується запровадити більш жорстку систему контролю за діяльність ФОПів. Зокрема, у проекті забороняється використовувати ФОПи замість найму працівників. В уряді уточнили, що у разі ухвалення закону, працівникам ІТ-сфери та фрілансерам «нічого не загрожує».

Більшість працівників ІТ в Україні працюють через ФОПів, що дозволяє їм зменшувати податкові відрахування та спрощує діяльність.

Зазначимо, що причиною того, що деякі компанії замість того, щоб наймати працівників, укладають з ними цивільно-правову угоду як з ФОПами є те, що таким чином роботодавець зменшує свої податкові зобов’язання. Зокрема, він звільняється від сплати 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівників. Крім цього, укладання таких угод позбавляє роботодавця низки обов’язків щодо соціальної підтримки працівників.

Водночас в ІТ-асоціації України розкритикували ініціативу боротьби з ФОПами та повідомили, що вона несе загрозу розвитку ІТ-сектору.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile