Держсекретар США пояснив, чому підготовлені санкції проти Росії не запроваджують зараз
Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що санкції проти Росії, які готують у разі подальшої агресії проти України, не запроваджують просто зараз, оскільки це підірве їхню здатність стримувати Кремль.
Про це він сказав у коментарі CNN.
Раніше президент Володимир Зеленський в інтерв'ю The Washinghton Post зазначив, що міжнародні партнери України пропонують запровадити санкції проти Росії, якщо з боку Кремля буде нове вторгнення.
«Але якщо ми говоримо про політику санкцій та ймовірність ескалації, то виникає питання, чому ви не вводите санкції зараз, а чекаєте на ескалацію?» ㅡ зауважив Зеленський.
На це Ентоні Блінкен відповів, що США багато роблять уже зараз: «Сполучені Штати взяли на себе головну роль, об'єднують країни по всій Європі та за її межами, розробляють план значних наслідків для Росії у разі подальшої агресії в Україні».
Блінкен додав, що США передають Україні більше військової допомоги, ніж будь-коли раніше.
Щодо санкцій Держсекретар США заявив, що їхньою метою є стримування Росії, тож якщо запровадити їх зараз, можна втратити цей ефект.
Санкції США
Ще після перших переговорів президентів США Джо Байдена та Росії Володимира Путіна щодо стягнення російських військ до українських кордонів Сполучені Штати попередили, що в разі вторгнення готові запровадити санкції, до яких не вдалися у 2014 році.
Зокрема, йдеться про повну ізоляцію Росії від міжнародної фінансової системи та зупинку роботи російського газопроводу «Північний потік-2».
Пізніше з'явилися повідомлення, нібито Європейський Союз та США вирішили відмовитися від ідеї відключити російські банки від міжнародної платіжної системи SWIFT. Але Блінкен заявив, що для Заходу важливо бути готовим запровадити санкції, зокрема й фінансові.
Окрім анонсованих санкцій, законодавці США також подали низку законопроєктів про стримування російської агресії. Зокрема, пропонують обмежити операції з російськими компаніями в енергетичній, фінансовій, гірничодобувній та аерокосмічній сферах; ввести нові санкції проти Путіна, високопосадовців та російської банківської системи тощо.
Що відбувається біля кордонів України?
Там залишаються приблизно 100 тисяч російських військових, за даними New York Times. Зокрема, Росія стягує військову авіацію. А на лютий у Білорусі заплановані військові навчання з Росією, солдати вже починають прибувати до країни.
За даними розвідки, Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Американські розвідники, відповідно до сценарію, яким поділився Bloomberg, вважають, що наступ на Україну може відбутися з трьох напрямків: з окупованого Криму, Білорусі та російського кордону.
Усе це відбувається на тлі вимагання Росії від НАТО пообіцяти, що Україна не вступить в Альянс. А нещодавно стало відомо, що РФ також вимагає виведення військ НАТО з деяких країн, які не були учасницями об'єднання до 1997 року — зокрема з Румунії та Болгарії.