Держслужбовці США під час роботи в Україні зазнавали особистих нападок — дипломат Кент

Заступник помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії Джордж Кент вважає, що держслужбовці, які відстоювали інтереси США в Україні, зазнавали особистих нападок з боку росіян, їх довірених осіб, корумпованих українців та американців, які з ними співпрацювали.

Про це він заявив під час відкритих свідчень у Конгресі у справі імпічменту президента США Дональда Трампа.

Серед американських дипломатів, які зазнавали тиску, Кент згадав директора із питань Європи Ради національної безпеки США Александра Віндмана, експослиню США в Україні Марі Йованович та колишню старшу директорку з питань Європи та Євразії Ради національної безпеки США Фіону Гіл.

«Було несподівано і вкрай прикро спостерігати, як деякі американці, зокрема й ті, хто об’єднався з корумпованими українцями у гонитві за власними інтересами, почали нападати на відданих держслужбовців, які просували інтереси США в Україні», — заявив Кент. Він додав, що таким чином вони завдали збитків нашим критично важливим двостороннім відносинам.

При цьому у своєму вступному слові Джорж Кент згадав «корумповане проросійське керівництво» України, яке було при владі до 2014-го року. Він нагадав, що колишній голова виборчого штабу Дональда Трампа Пол Манафорт, співпрацював із експрезидентом України Віктором Януковичем.

Нагадаємо, у США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленськиму липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13 листопада почались публічні слухання свідків у справі про імпічмент Трампа.