До кінця травня «Лекхім» має поставити в Україну 1,9 млн доз китайської вакцини або повернути весь аванс — StateWatch
Приватна компанія «Лекхім» має поставити в Україну 1,9 млн доз китайської вакцини Sinovac до кінця травня. Умовами договору передбачена повна передплата, яку компанія буде змушена повернути у разі порушення графіку поставки.
Про це пише організація StateWatch, яка провела аналіз умов угоди на постачання вакцини.
Так, поставка першої партії вакцини має відбутися протягом 30 календарних днів з дати реєстрації продукції одним з компетентних органів США, Великої Британії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, Китаю, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії чи Європейського Союзу, або з дати схвалення ВООЗ. Однак не пізніше 31 березня 2021 року. До цього дня Україні мають передати 700 тисяч доз вакцини.
Друга партія міститиме 1,2 млн доз вакцин. Її мають передати протягом 90 календарних днів з дати реєстрації вакцини, однак не пізніше 31 травня 2021 року.
Якщо до кінця весни поставки не буде, держпідприємству «Медичні закупівлі» мають повернути 100% передплати. Однак сторони можуть укласти додаткову угоду, яка продовжить термін поставки препарату.
Що відомо про поставку Sinovac?
30 грудня в уряді повідомили, що Україна має отримати 1,9 млн доз цього препарату. Згодом з'ясувалося, що поставкою препарату в Україну займатиметься приватна група фармацевтичних компаній «Лекхім».
Однак у пресрелізі компанії йшлося, що у першому півріччі 2021 року в Україну мають поставити уже не 1,9 млн доз, а 5 млн. У компанії також зазначили, що у 2022 році планують налагодити виробництво вакцини в Україні.
Зазначимо, що міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляв, що Україна закупить китайську вакцину від коронавірусу, якщо її дієвість становитиме не менш як 70%. Однак згодом у Бразилії повідомили, що ефективність препарату становить всього 50,38%.
Поки що угода з SinoVac — це єдиний контракт України на закупівлю вакцини. В українському бюджеті на 2021 рік на вакцинацію населення заклали 2,6 млрд гривень. Крім того, уряд виділив ще 1,3 млрд грн на імунопрофілактику населення проти COVID-19, частину з яких можуть спрямувати на вакцини.
Коли розпочнеться вакцинація в Україні?
Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що вакцинація може розпочатися «приблизно з 15 лютого, можливо, пізніше». Також, за словами Ляшка, у лютому Україна отримає 117 тисяч доз американської вакцини від Pfizer та BioNTech — їх розподілять між працівниками лікарень, у яких надають допомогу пацієнтам із COVID-19.
Загалом у межах глобальної ініціативи COVAX Україні безкоштовно мають передати 16 млн доз вакцини. Ляшко запевняє, що упродовж першого півріччя 2021 року Україна отримає в межах ініціативи від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford для проведення наступних етапів вакцинації.
Про переговори з низкою американських та європейських виробників вакцин проти COVID-19 заявила і влада Києва. Там зазначили, що планують закупити мільйон доз препарату для вакцинації 500 тисяч киян.