У світі щодня вводять 4,5 млн доз вакцини від COVID. За таких темпів більшість людей вакцинують за 7 років — Bloomberg

Наразі у середньому у світі вводять 4,5 мільйони доз вакцини проти коронавірусу, за таких темпів на вакцинацію 75% населення планети знадобиться сім років.

Такі прогнози робить Bloomberg, на основі офіційних даних про вакцинацію по всьому світу.

Видання вказує, що людство може повернутися до докоронавірусного життя, коли щонайменше 75% населення світу вакцинуються проти COVID-19. Цю цифру взяли зі слів головного інфекціоніста США Ентоні Фаучі. Він вважає, що у США вдасться повернутися до звичного життя після вакцинації 70-85% населення.

Наразі видання повідомляє, що щодня у світі вводять 4 540 345 доз вакцини — загалом уже ввели 119 мільйонів доз.

Водночас вакцинацію розпочали лише у 67 країнах. За таких темпів знадобиться 7 років, щоб зробити щеплення 75% населення. Bloomberg вважає, що темп вакцинації зростатиме, тому глобального імунітету вдасться досягнути раніше.

Найкращі темпи вакцинації в Ізраїлі. Там наразі вводять 58,5 доз на кожні 100 людей — загалом уже 37% населення країни отримало одну дозу препарату, а 21% — дві.

У США показник вакцинації — 11,2 дози на 100 людей. Загалом уже ввели 36,7 мільйонів доз. З такими темпами у країні вакцинують 75% населення за 11 місяців.

Україна ж поки вакцинацію не розпочала, бо ще не отримала вакцину.

Коли вакцина буде в Україні?

29 січня головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що щеплення проти COVID-19 українцям почнуть робити приблизно в середині лютого. Але яким препаратом почнуть вакцинувати українців, він не повідомив.

Згодом санлікар повідомив, що в лютому ми маємо отримати 117 тисяч доз американської вакцини від Pfizer та BioNTech — їх розподілять між працівниками лікарень, у яких надають допомогу пацієнтам із COVID-19. Загалом Україна має отримати 16 мільйонів доз вакцини безкоштовно в межах співпраці з ініціативою COVAX.

Також Україна уклала контракт на постачання 1,9 млн доз китайської вакцини SinoVac Biotech (CoronaVac). Хоча щодо її дієвості є питання. У Бразилії заявили, що ефективність препарату становить 50,38%. МОЗ вимагає, щоб ефективність вакцини була щонайменше 70%, і поки чекає на офіційний звіт компанії-виробника.

Поки угода з SinoVac — це єдиний контракт України на закупівлю вакцини. В українському бюджеті на 2021 рік на вакцинацію населення заклали 2,6 млрд гривень. Крім того, уряд виділив ще 1,3 млрд грн на імунопрофілактику населення проти COVID-19, частину з яких можуть спрямувати на вакцини.

Про переговори з низкою американських та європейських виробників вакцин проти COVID-19 заявила і влада Києва. Там зазначили, що планують закупити 1 млн доз препарату для вакцинації 500 тисяч киян.