ДСНС: У Києві фіксують перевищення небезпечних частин, причина цьому — пожежі
Причиною перевищення небезпечних частин у повітрі, яке фіксують у Києві, є пожежі.
Про це в етері hromadske розповіла Вікторія Рубан, речниця Державної служби з надзвичайних ситуацій.
«Загалом у повітрі справді є перевищення небезпечних частин, але маємо те, що маємо. Щодо екології конкретніше можуть розказати фахівці, я ж можу розказати щодо викидів у повітря шкідливих речовин під час пожеж. Справді в останні кілька днів у Київській області, в Чорнобильській зоні та навіть у Києві було багато пожеж в екосистемах, все це спровокувало те, що ми бачимо в шарах атмосфери дуже багато викидів унаслідок пожеж», — відповіла Рубан на запитання про те, яка зараз ситуація з повітрям у Києві.
Вона порекомендувала мешканцям столиці залишатися вдома, носити пов'язки, робити вологе прибирання, не відчиняти вікна та пити побільше води.
У ДСНС зазначили, що упродовж дня 16 квітня на території Київської області фіксували випадки загорання трав’яного настилу та лісової підстилки, зокрема у Вишгородському, Іванківському районах та на території Ірпінської зони. Також непоодинокі випадки спалювання сухої трави та сміття на території приватних домогосподарств на території Києва та Київської області.
Рятувальники пояснили, що через напрямок вітру та рівень атмосферного тиску у Києві утворилися сприятливі умови для поширення продуктів горіння у повітрі, однак хімічної та радіологічної загрози таке явище не несе.
Радіаційний фон по Києву та області у межах норми та не перевищує природних фонових значень, додали в ДСНС.
Нагадаємо, 16 квітня у Києві фахівці зафіксували рештки від горіння та задимленість у повітрі. Відтак людей просили зачинити вікна і не виходити на вулицю.
Того ж дня Київ та прилеглі населені пункти накрила пилова хмара. Синоптики кажуть, що причина такого явища — зміни клімату, а саме недостатня кількість опадів.
Загалом у Києві у ніч на 17 квітня рівень забруднення повітря, за даними ресурсу сервіс, що відстежує якість повітря в режимі реального часуIQAir, був найвищий у світі.