Київ накрив дим з Чорнобильської зони. У КМДА людей просять зачинити вікна та не виходити на вулицю, 16 квітня 2020 рік
Фото:

Жулай Євгеній/hromadske

У Києві в повітрі фахівці зафіксували продукти горіння та задимленість. Відтак людей просять зачинити вікна і не виходити на вулицю.

Про це заявили у Київській міській державній адміністрації.

«Причиною цього є пожежі у Житомирській області і Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, а також північно-західний вітер», — заявили в КМДА.

Водночас там зазначають, що радіаційний фон у столиці в межах норми.

Враховуючи ситуацію, фахівці закликають:

  • обмежити перебування на відкритому повітрі;
  • тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати кватирки зволоженою тканиною і періодично її змінювати;
  • ввімкнути системи кондиціонування та очищення повітря;
  • проводити вологе прибирання, корисно поставити ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;
  • збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих, зокрема рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі.

У КМДА також радять у разі появи задишки, кашлю або безсоння звернутися до лікаря.

Зазначимо, що жителі столиці повідомляють про задимленість, сильний запах горілого і забруднення повітря у всіх районах Києва. Про таку ж ситуацію повідомляють і на під'їздах до столиці зі сторони Пирятина.

Водночас сервіс для моніторингу якості повітря SaveEcoBot показує майже у всьому Києві шкідливий рівень забруднення повітря, а у деяких районах — дуже шкідливий.

Вдень 16 квітня Київ та прилеглі населені пункти накрила пилова хмара. Синоптики кажуть, що причина такого явища — зміни клімату, а саме недостатня кількість опадів.

Нагадаємо, у зоні відчуження Чорнобильської АЕС 15 квітня припинила розповсюджуватися масштабна пожежа, зокрема допоміг дощ. Відкритого вогню більше не було, але рятувальники продовжували гасити деревину, що тліє.

16 квітня в ДСНС повідомили, що у Чорнобильській зоні відчуження поблизу колишнього села Корогод виникли невеликі місцеві горіння. Рятувальникам вдалося їх загасити, але місце все ще задимлене. Повної ліквідації пожежі у Чорнобильській зоні досі немає, наголосили в ДСНС і додали, що говорити про неї ще зарано. 

Поділитись: