Епіфаній не виключає об’єднання з греко-католицькою церквою в майбутньому

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній вважає, що «теоретично» в майбутньому можливе об’єднання ПЦУ та Української греко—католицької церкви (УГКЦ).

Про це Епіфаній заявив в ефірі телеканалу «Еспресо.TV».

«Загалом багато хто прагне і говорить про те, що ці церкви повинні в майбутньому об’єднатися. Але для того, щоб об’єднатися, треба прийти до діалогу. Зараз ми тісно співпрацюємо. Ми спільно втілюємо певні проекти, беремо участь у спільних заходах», — сказав він.

Епіфаній зазначив, що вже обговорював можливе об’єднання з предстоятелем УГКЦ Святославом.

«Ми говорили про подальше поглиблення нашої співпраці. У цій співпраці ми прийдемо до діалогу, а вже діалог визначить, чи зможемо ми об’єднатись. Теоретично це в майбутньому можливо. Але це залежить від того, як ми будемо співпрацювати, підтримувати ці дружні стосунки, прагнути цієї єдності. У майбутньому всі православні повинні об’єднатися в єдиній церкві», — заявив предстоятель ПЦУ.

Раніше почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що Київський патріархат не ліквідований після створення об'єднаної помісної православної церкви.

Крім того, він заявляв, що незадоволений статусом митрополії для ПЦУ та вважає себе патріархом.

Водночас глава ПЦУ Епіфаній вважає, що повернення Київського патріархату означатиме повернення назад в ізоляцію.

Нагадаємо:

  • 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
  • 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України. 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.
  • 7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння післянадання томосу Православній церкві України.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.