Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній вважає, що повернення Київського патріархату може розколоти єдину помісну церкву в Україні.

Про це повідомляє LB.ua.

«Сьогодні повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу і всіх досягнень церковної незалежності», — заявив Епіфаній.

Водночас, митрополит відзначив важливу роль Київського патріархату і почесного патріарха ПЦУ Філарета в отриманні Томосу і визнання української православної церкви. Зокрема, за його словами, без розпуску УПЦ КП і приєднання її до ПЦУ було б неможливе проведення Об'єднавчого собору, що відбувся у Києві 15 грудня 2018 року.

«Говорити про те, що зараз, всупереч постановам Помісного собору УПЦ КП і Об'єднавчого Собору 15 грудня 2018 у подальшому структурно існує Київський патріархат — неправильно. Це неправильно і фактично, і тим більше юридично», — наголосив Епіфаній.

Раніше почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що Київський патріархат не ліквідований після створення об'єднаної помісної православної церкви.

Крім того, він заявляв, що незадоволений статусом митрополії для ПЦУ та вважає себе патріархом.

Нагадаємо:

  • 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
  • 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України. 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.
  • 7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Поділитись: