ФБР стежило за екс-радником Трампа через можливу змову з РФ щодо виборів 2016 року
Адміністрація президента США Дональда Трампа розсекретила документи щодо прослуховування ФБР екс—радника Трампа Картера Пейджа, яке відбувалося в рамках підозри про те, що він змовився з Росією з метою втручання у вибори 2016 року.
Адміністрація президента США Дональда Трампа розсекретила документи щодо прослуховування ФБР екс-радника Трампа Картера Пейджа, яке відбувалося в рамках підозри про те, що він змовився з Росією з метою втручання у вибори 2016 року.
Про це пише The Guardian.
Заява про стеження, подана ФБР у жовтні 2016 року, за місяць до виборів, зазначала:
«ФБР переконане, що Пейдж співпрацював та змовився з російським урядом».
Картер Пейдж, зі свого боку, відкинув звинувачення у тому, що він агент РФ, а також не отримав жодних звинувачень майже протягом 2 років розслідування.
412 сторінок оприлюднених документів, що були сильно відредаговані та опубліковані ФБР 21 липня ввечері, включали в себе низку додатків та ордерів на стеження. У документах йдеться, що «ФБР вважає, що зусилля російського уряду координуються з Пейджем та, можливо, іншими особами, пов'язаними з кампанією Трампа». Вони також повідомили, що «Пейдж встановив відносини з чиновниками уряду Росії, у тому числі російськими розвідниками».
Раніше колишній радник виборчого штабу Дональда Трампа Картер Пейдж підтвердив інформацію про те, що спілкувався із російським віце-прем'єром Аркадієм Дворковичем.
Після зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним у Гельсінкі, Трамп заявив, що погоджується з висновками розвідки США про те, що Росія втручалась в американські вибори.
Нагадаємо, Міністерство юстиції США висунуло обвинувачення 12-ти співробітникам російського Головного слідчого управління (ГРУ), звинувативши їх у втручанні у вибори президента США у 2016 році.
Розвідників звинуватили у зламі сервісів комітету Демократичного партії, а також і президентської кампанії Хілларі Клінтона.
Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.
У лютому 2018-го Мюллер висунув офіційні звинувачення щодо 13 росіян, яких вважає причетними до втручання в президентську кампанію 2016 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спецпрокурор Мюллер звинуватив українця Килимника у змові з Манафортом
У списку, зокрема, Євген Пригожин, а також «Агентство інтернет-досліджень» (відоме як «фабрики тролів», співробітники якої пишуть платні коментарі на підтримку російської влади) і компанії Пригожина Concord Managament і Concord Catering.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: CNN показав документальний фільм про втручання Путіна у вибори в США.
Екс-глава виборчого штабу Дональда Трампа Пол Манафорт також намагався оскаржити призначення Мюллера. Один суд відхилив його вимогу, інший продовжує розглядати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Арешт Манафорта у США: що нового відомо про справу?
Також повідомлялося, що компанія наближеного до Путіна бізнесмена оскаржує втручання РФ у вибори президента США.