Спецпрокурор Мюллер звинуватив українця Килимника у змові з Манафортом

Громадянин України Костянтин Килимник став відповідачем у справі, яку розслідує спецпрокурор Робет Мюллер проти екс—голови виборчого штабу Трампа та колишнього політтехнолога Януковича Пола Манафорта.

Громадянин України Костянтин Килимник став відповідачем у справі, яку розслідує спецпрокурор Робет Мюллер проти екс-голови виборчого штабу Трампа та колишнього політтехнолога Януковича Пола Манафорта. Справа стосується зв'язків Манафорта з Росією, зокрема її Головним розвідувальним управлінням.

Про це повідомляє Reuters.

У вже третьому обвинуваченні Мюллера на адресу Манафорта українець Килимник фігурує відповідачем. І Манафорта, і Килимника звинуватили у змові для перешкоджання правосуддю.

Зазначається, що поданий Мюллером обвинувальний висновок став першим, в якому прізвище Килимника було названо офіційно. У попередніх обвинуваченнях він був згаданий лише як «особа А» та описувався з посиланням на російську розвідку.

Bloomberg повідомляє, що Килимник допоміг Манафорту із запуском в Україні лобістської діяльності. За даними видання однак, Килимника звинуватили у справі про відмивання коштів, в якій фігурує Манафорт. До того Мюллер звинуватив Манафорта у спробі тиску на свідків, аби вони надали неправдиві дані про його спільну з Килимником роботу щодо України.

«Радіо Свобода» додає, що Килимник давній соратник Манафорта. У 2017 році в інтерв’ю «Радіо Свобода» Килимника питали про план повернення Януковича з Росії в Україну. Автором цього плану нібито є Килимник.

Крім того, «Радіо Свобода» повідомляє, що Килимник має подвійне громадянство — українське та російське. Раніше з’явилися дані про те, що він навчався на військового перекладача в Росії та був пов’язаний з розвідкою Росії. Сам Килимник заперечив це.

Також повідомляється, що Килимник працював з Манафортом і керував його київським офісом з 2005-го до 2015-го. З 2016 року Манафорт та Килимник нібито підтримували зв’язок, однак ці дані не підтверджені.

Reuters наголосило, що Килимник поки не прокоментував інформацію про обвинувачення проти нього з боку Мюллера.

У березні 2018 Reuters з посиланням на джерела повідомило, що українець Костянтин Килимник може бути фігурантом розслідування про зв'язки передвиборчого штабу президента США Дональда Трампа з Росією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Манафорт хотів інформаційно знищити Тимошенко — нові факти з розслідування The Guardian

Раніше повідомлялося, що очоливши передвиборчий штаб Дональда Трампа, Манафорт сам намагався зв'язатися з російським олігархом Олегом Дерипаскою через близького до адміністрації Януковича Костянтина Килимника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича

На початку червня 2018 спецпрокурор США Мюллер звинуватив Манафорта у спробах тиску на свідків.

Нагадаємо, 30 жовтня 2017 року Полу Манафорту і його бізнес-партнеру Ріку Гейтсу висунули звинувачення за 12 пунктами, у тому числі у відмиванні грошей і таємній змові. Пізніше їх взяли під домашній арешт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером.

Екс-політтехнологу Манафорту загрожує 305 років ув'язнення.

Усього, згідно з документами, Манафорт отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Також повідомлялося, що в США розслідуватимуть можливу участь Манафорта в корупційних схемах в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Російське розслідування» в США: арешт Манафорта й брехня ФБРівцям

1 березня Манафорт заявив, що не визнає провини у справі втручання РФ у вибори США.

Манафорт оскаржив свій домашній арешт, але суд його апеляцію не задовольнив. Пізніше його звільнили з-під арешту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну  причетність Манафорта до розстрілів на Майдані.