У програмі «Нині вже» на Громадському 15 червня справі Манафорта був присвячений окремий блок. Що нового нам стало відомо про справу скандального політтехнолога?

У п'ятницю, 15 червня, суд у Вашингтоні ухвалив рішення про взяття під варту колишнього голову передвиборної кампанії президента США Дональда Трампа — Пола Манфорта.

Суддя ухвалив таке рішення після того, як адвокати спеціального прокурора Роберта Мюллера, який розслідує також втручання РФ у вибори США, повідомили, що Манафорт намагався втрутитися у справи свідків. Манафорта у США звинувачують у відмиванні грошей, ухиленні від сплати податків і шахрайстві.

Крім того, справу, у які фігурує Манафорт, розслідують і в Україні. Його звинувачують у тому, що він отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки.

У програмі «Нині вже» на Громадському 15 червня справі Манафорта був присвячений окремий блок. Що нового нам стало відомо про справу скандального політтехнолога?

Розслідування справи Манафорта в Україні

Народний депутат від БПП Сергій Лещенко повідомив, що з грудня минулого року розслідування справ в Україні, у який згадується Манафорт, не просунулось.

«Ситуація станом на весну цього року була дуже сумна... Починаючи з грудня минулого року, слідство по всіх справах, де згадується Манафорт, було призупинене. Воно було передане з Управління спецрозслдувань ГПУ до НАБУ у зв’язку з начебто змінами законодавства. А потім ці зміни повернули назад … але справи не були повернуті. Більше того, коли очільник департаменту ініціював повернення, їх не повертали під різними приводами», — пояснив депутат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відлуння «чорної бухгалтерії»: Чому НАБУ звинувачують у втручанні у вибори США

За словами Лещенка, згодом частину розслідувань повернули з НАБУ до ГПУ, але там не було жодної справи, яка б мала стосунок до Манафорта.

Також, на його думку, справа щодо Манафорта в Україні має критично важливе значення для розслідування справи у США.

«Допомога з боку України є критично важливою для справи Мюллера у США. Підозра висунута за (епізодом, — ред.) грошима, які він отримував від українських політиків. І співпраця з Україною є важливою для того, щоб доводити ці епізоди», — зазначив він.

Манафорт і зустріч Трампа та Порошенка

Як відомо, у травні видання BBC повідомило, що адвокат президента США Майкл Коен отримав виплати у розмірі щонайменше 400 тисяч доларів за допомогу в організації першої зустрічі президента Петра Порошенка та Дональда Трампа у 2017 році.

Також у ЗМІ повідомлялось, що зустріч президентів могла відбутись завдяки тому, що влада Україна зобов'язувалась заморозити розслідування справ, де фігурує Манафорт

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дорогий президент: чи платив Порошенко за зустріч з Трампом?

Журналістка Громадського Наталка Гуменюк розповіла, що на сьогодні немає достеменних доказів того, що гроші Україна сплачувала нібито через адвоката Трампа Коена.

Вона додала, що поспілкувалась з колишнім працівником українського посольства у США Андрієм Теліженком.

«Він дійсно був дипломатом, працював на посаді третього радника посла до літа 2016 року.  Одну тезу він висловив власне з приводу грошей. Він наполягає на тому, що гроші дійсно платились, але не через Коена, а через іншу лобістську компанію BGR», — сказала вона.

Інформація про діяльність компанії BGR є у публічному доступі, інформацію про послуги компанії можна відшукати у відкритому доступі.

Вона додала, що має підтвердження того, що гроші дійсно сплачувались українським урядом, але «на зовсім інші речі».

«Є реєстр іноземних компаній, агентів, де зареєстрований уряд, Національна рада реформ, яка власне дійсно мала контракт з компанією BGR. У них є 3 контракти, йшлося насправді про використання коштів фонду «задля фінансування зусиль з популяризації України та просування державних інтересів України у США. І йшлось про виплату 150 тисяч доларів з січня по квітень 2017 року і упродовж року 50 тисяч доларів… Тобто гроші платились, але не так урядом, а так чи інакше офіційно», — повідомила журналістка.

«Так український уряд винаймав компанію, але ми чекаємо відповіді на що справді витрачались гроші», — підкреслила Гуменюк.

Поділитись: