Голова одеського адмінсуду Глуханчук фігурував у листуванні Альперіна про підкупи посадовців — «Слідство.Info»
Голова Одеського окружного адміністративного суду Олег Глуханчук міг допомагати бізнесмену Вадиму Альперіну, якого називають «хрещеним батьком контрабанди» та підозрюють у створені злочинної організації, вирішувати проблеми в судах, що стосувалися підконтрольних йому компаній.
Про це йдеться у розслідуванні «Слідство.Info».
Журналісти повідомляють, що з власних джерел отримали листування бізнесмена та фрагменти «чорної бухгалтерії», які зберігалися у його телефоні. З них слідує, що Альперін міг платити хабарі за переслідування конкурентів та помсту тим, хто намагався розслідувати його діяльність. Також вони повідомляють, що отримали його листування з Глуханчуком.
Суд, яким керує Глуханчук, за версією правоохоронців, регулярно фігурував у схемах з розмитненням товарів компаній, які контролював Вадим Альперін, вказують розслідувачі.
Зазначають, що вони обговорювали можливість переслідування суддів, зокрема, відкриття щодо них кримінальних проваджень і перевірок у Вищій раді правосуддя та Вищій кваліфікаційній комісії суддів. Зазначимо, що ВРП — це єдиний орган, який може звільняти суддів із займаних посад.
Сам Глуханчук підтвердив журналістам, що знайомий з Вадимом Альперіним. Однак, за його словами, він не обговорював з ним корупційних питань та не отримував за це хабарів.
«Суддя має скандальну репутацію через нескромний спосіб життя. Зокрема, він не задекларував дорогий будинок в передмісті Одеси. Через це НАБУ почало розслідування, але підозру Глуханчуку не оголосили», — уточнили в «Слідство.Info».
Нагадаємо:
- 24 листопада 2017-го стало відомо, що детективові НАБУ запропонували хабар у 800 тисяч доларів. Згодом тодішній генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що цей хабар запропонував одеський бізнесмен Вадим Альперін.
- 26 листопада 2019-го президент Володимир Зеленський попросив допомогти знайти бізнесмена Альперіна, й пообіцяв винагороду. За словами президента, він втік від правоохоронців під час спецоперації «з виявлення корупціонерів навколо та безпосередньо на митниці», яку провело НАБУ і затримало сімох митників та ще трьох осіб.
- Його адвокат Андрій Федур заявив, що його клієнт 27 листопада з’явиться на допит в САП. Коли вони з'явилися, Альперіна затримали детективи НАБУ.
- 29 листопада Вищий антикорупційний суд взяв Альперіна під варту до 25 січня 2020 року з можливістю застави у 70 мільйонів гривень. Його звинувачують у створені злочинної організації.
- 3 грудня він вийшов із СІЗО під заставу. 12 грудня Апеляційний суд залишив запобіжний захід без змін, а 27 січня 2020-го йому знову одягнули електронний браслет.