Харківська фармкомпанія просить зареєструвати в Україні російську вакцину проти коронавірусу
Харківська фармацевтична компанія «Біолік» офіційно звернулася до Міністерства охорони здоров’я з проханням здійснити державну реєстрацію в Україні російської вакцини проти коронавірусу «Спутник V».
Про це повідомляється на сайті компанії.
Фірма опублікувала відповідний документ, з яким вона звернулася до українського МОЗ. Заявку направили ще 31 грудня.
У пресслужбі Міністерства охорони здоров'я нам підтвердили, що отримали таку заявку, але одразу не змогли прокоментувати, чи розглядають її. Ми звернулися до МОЗ з офіційним запитом.
Нагадаємо, раніше про прохання зареєструвати «Спутник» розповів один із лідерів проросійської «Опозиційної платформи — За життя» Віктор Медведчук. Після цього в Росії заявили не тільки про готовність дозволити виготовляти свою вакцину в Україні, а й про готовність випробовувати в Україні її комбінацію з британською вакциною AstraZeneca.
У відповідь на це головний санітарний лікар України Віктор Ляшко наголосив, що використання російської вакцини в Україні неможливе, бо вона не пройшла третьої фази клінічних досліджень.
Російська вакцина
«Спутник V», або «Гам-Ковід-Вак» — препарат, розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені Гамалії. У серпні російське видання «Фонтанка» вивчило непублічний звіт щодо «Спутника V» і з’ясувало, що в 38 дорослих здорових добровольців, які брали участь у випробуваннях препарату, зафіксували 144 побічні ефекти.
У вересні претензії до даних другого етапу клінічних випробувань вакцини висловила міжнародна група вчених (детальніше читайте в нашому матеріалі). Проте самі розробники «Спутника V» критику відкидають: кажуть, що ефективність препарату перевищує 95%, а небажаних побічних ефектів у випробовуваних виявлено не було.
А ще під час вакцинації «Спутником» не можна пити алкоголь, і препарат може не подіяти, якщо в людини стрес.
Уже після оголошення про готовність вакцини в Росії розпочали останній, третій етап клінічних досліджень, але паралельно з цим розпочали вакцинацію населення. Тобто дослідження ще не завершили, а людей уже вакцинують. А в підсумку розробники вакцини відмовилися вводити добровольцям плацебо, що означає провал дослідження.