Генпрокурор: Саакашвілі проводив акції протесту за гроші Курченка
Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що акції протесту позбавленого громадянства екс—очільника Одеської ОДА, лідерупартії«Рух нових сил»Міхеіла Саакашвілі відбувалися за кошти наближеного до екс—президента Януковича олігарха—втікача Сергія Курченка.
Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що акції протесту позбавленого громадянства екс-очільника Одеської ОДА, лідеру партії «Рух нових сил» Міхеіла Саакашвілі відбувалися за кошти наближеного до екс-президента Януковича олігарха-втікача Сергія Курченка.
Про це Луценко повідомив на брифінгу, коментуючи затримання Саакашвілі.
«За гроші Курченка Саакашвілі проводили фінансування акцій протесту, метою яких було захоплення влади та відновлення контролю наближених до Януковича осіб над їхніми активами», — заявив він.
Слідчі зафіксували отримання командою Саакашвілі близько півмільйона доларів від наближеної до Курченка особи.
«З нами співпрацювало декілька українців, які дали закриті свідчення в межах цього кримінального провадження», — зазначив Луценко.
Також Луценко представив аудіозапис переговорів людини з голосом, схожим на Саакашвілі та його соратників з нібито довіреною особою Курченка.
У нібито особистій розмові Саакашвілі й Курченка йдеться про можливості захисту бізнес-інтересів Курченка в Україні.
Відео ГПУ
«Думаю, що безкоштовних прихильників у Саакашвілі після цього відео значно зменшиться», — сказав Луценко.
За словами генпрокурора, один із соратників Саакашвілі — Северіон Дангадзе — утік від правоохоронців під час спроби затримання. Водночас, за словами Луценка, був затриманий радник антикорупційного комітету Верховної Ради (ім’я він не називав) із сумкою з документами про кошти Курченка.
Згодом під час спроби виїхати за кордон Дангадзе затримали. Його підозрюють у порушенні 110 Кримінального кодексу — «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України», а також статті 256 «Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності».
Луценко підкреслив, що Саакашвілі затриманий у присутності адвоката. Йому вручили підозру тільки за статтею 256. Прокуратура клопотатиме про цілодобовий арешт Саакашвілі з носінням електронного браслета.
«Зараз не ідеться про депортацію чи екстрадицію. Зараз ідеться про допит», — додав Луценко.
Сам Курченко підозрюється в організації злочинного угруповання, діяльність якого призвела до втрати 14 мільярдів гривень державних коштів.
Саакашвілі спростовує звинувачення. Він назвав «абсолютним фейком» звинувачення ГПУ щодо змови з Курченком.
5 грудня ГПУ і СБУ після обшуків у Києві затримали Міхеіла Саакашвілі. Адвокат Маркіян Галабала повідомив Громадському, що правоохоронці не надали постанову, але повідомили, що Саакашвілі затримали за «сприяння злочинній організації». Згодом це підтвердили в СБУ.
Нагадаємо, 3 грудня в Києві влаштували ходу з вимогою «імпічменту президента». Організував марш «Рух нових сил» Міхеіла Саакашвілі.
У жовтні під стінами Ради почались масові протести на підтримку «Великої політичної реформи», організаторами якої виступали шість громадських організацій, дев’ять політичних партій, серед яких і «Рух нових сил» Саакашвілі.
У листопаді в центрі Києва близько 400 людей вийшли на «Марш обурених», який раніше анонсував Саакашвілі.
ЧИТАЙТЕ: «Один на площі»: як зруйнувався «Карфаген» нової опозиції.
Наприкінці липня президент Петро Порошенко своїм указом позбавив Саакашвілі українського громадянства. Формальним приводом для цього стало те, що Саакашвілі нібито приховав інформацію про кримінальне переслідування в Грузії.
10 вересня Саакашвілі перетнув українсько-польський кордон, коли натовп прихильників «заніс» його на українську сторону, прорвавши кордон правоохоронців. Суд визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дав і взяв: чому Порошенко позбавив громадянства Саакашвілі.
30 листопада стало відомо, що Саакашвілі продовжили термін законного перебування в Україні на три місяці.