«Хто вбив Павла? Три роки без відповіді»: у Києві відбулася акція до роковин з убивства Шеремета

Сьогодні, 20 липня, минає рівно три роки з дня вбивства журналіста Павла Шеремета. У Києві люди влаштували акцію пам'яті «Хто вбив Павла? Три роки без відповіді».

Громадське веде пряму трансляцію з місця події.

Участь в акції, яка розпочалася о 8:00, взяли участь тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор, народні депутати та колишні колеги Шеремета. Усі вони відзначили, що розслідування вбивства Павла рухається дуже повільно.

Головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва висловила очікування, що новий парламент звільнить міністра внутрішніх справ, голову Нацполіції та генпрокурора, «оскільки неприпустимо, коли такі злочини не розкривають за три роки».

Нагадаємо, 24 травня 2019-го генпрокурор Юрій Луценко заявив про «серйозний прогрес» у справі Шеремета, але ніяких подробиць не розкрив.

20 липня 2018-го медійні та правозахисні організації заявили, що вимагають від Національної поліції, Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України публічного звіту про перебіг розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета. Попри вимоги журналістів, у день других роковин вбивства Шеремета публічного звіту про хід розслідування правоохоронці не надали.

Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми.

Убивство журналіста Павла Шеремета, розслідування якого високопосадовці публічно називали «справою честі», досі залишається нерозкритим. У Генпрокуратурі повідомили, що відпрацьовують 4 версії щодо вбивства Павла Шеремета.

З моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.

Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, наразі у справі про вбивство Шеремета немає жодного офіційного підозрюваного. У МВС заявляють, що розслідування справи ускладнює російське громадянство Шеремета.

10 травня 2017-го журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. У ньому йдеться про те, що співробітник СБУ Ігор Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

Співзасновник міжнародного проекту розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP Дрю Салліван вважає, що українська влада свідомо не розслідує вбивство журналіста.