В ОПЗЖ спростували заяву Киви про його виключення з партії

Народний депутат України Ілля Кива 21 жовтня заявив, що його виключили із партії «Опозиційна платформа — За життя». А згодом у політсилі це спростували, назвавши інформацію «банальною провокацією, спрямованою на розкол партії».

Заяву опублікували на сайті ОПЗЖ.

Кива заявляв, що його виключення добилися представники Юрія Бойка, «якого він поважає» і Сергія Льовочкіна. Сталося це нібито на конференції Полтавської обласної організації партії.

Тепер в ОПЗЖ кажуть, що виключити народного депутата могли лише члени керівного органу партії — Політичної Ради.

«Заявляємо, що дії організаторів цієї провокації, спрямованої на розкол партії, отримають належну оцінку керівництва і членів нашої політичної сили, а самі вони понесуть партійну відповідальність», — йдеться у заяві.

В ОПЗЖ називають інформацію про виключення «брехливою і брудною інформаційною кампанією, спрямовною проти партії» і вважають, що вона вигідна владі.

Скандали з Іллею Кивою

7 жовтня Кива у відеозверненні привітав президента Росії Володимира Путіна з днем ​​народження і назвав його «великим правителем». На ролику він бажає лідеру держави-агресора «здоров'я, сил і Божого благословення». А запис, ймовірно, був зроблений у кулуарах Верховної Ради.

А вже 16 жовтня Кива зі стрільбою і салютами «відзначив» роковини смерті Степана Бандери. На відео народний депутат назвав себе «лідером антифашистського руху України», а Бандеру «зрадником» батьківщини і посібником нацистів».

У липні 2020-го журналісти проєкту розслідувань Bihus.Info встановили, що у декларації Іллі Киви вказана жомова яма площею 400 квадратних метрів. Яму він начебто здавав в оренду, на чому заробив 1,2 млн грн.

Як переконалися журналісти Bihus.Info, місце, де розташована яма Киви, вже давно не використовується, а сама яма заросла бур'яном. Цим зацікавилися антикорупційні органи, і зрештою в серпні 2021 року Вищий антикорупційний суд стягнув 1,2 млн грн доходу з ями з Киви.

А 26 квітня 2021 року Кива захистив кандидатську дисертацію з державного управління на тему «Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)». Журналістів на захист (публічний захід) пропускали за списками, які погоджував помічник народного депутата, мотивуючи це «карантинними обмеженнями».

Крім того, за даними Bihus.Info, МАУП нібито «заднім числом» опублікувала збірники конференцій із матеріалами виступів Киви, яких там раніше не було; виш це заперечив. Поки що наукового ступеня Киві не присвоїли: МОН перевіряє ймовірні порушення в дисертації.