Із 27 липня на Донбасі має настати перемир’я. Штаб ООС розповів, як до нього готується
Підрозділи зі складу Об’єднаних сил почали підготовку до повного та всеосяжного припинення вогню на лінії розмежування, яке набуває чинності з 27 липня. Про це домовилися на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську.
Про це повідомляє штаб операції Об’єднаних сил. Там зазначають, що «за масштабом подібних заходів не було за весь період проведення операції».
Відповідно до умов припинення вогню, з 00:01 27 липня на кожній з українських позицій додатковий контроль за припиненням вогню здійснюватимуть спеціально відряджені українські військовослужбовці. Більшість із них мають бойовий досвід, зокрема брали участь у миротворчих місіях, зазначають у штабі ООС.
«Такий крок дозволить не відволікати особовий склад підрозділів Об’єднаних сил від виконання бойових завдань та попередити ймовірні провокації. Водночас [це] не позбавить українських воїнів можливості для самозахисту, як це гарантує 51 стаття Статуту ООН», — йдеться в повідомленні.
У штабі запевняють, що «чітко усвідомлюють» ризики зриву режиму припинення вогню через провокації бойовиків, як «уже неодноразово відбувалося» за понад шість років бойових дій на Донбасі.
Крім того, після набуття чинності режимом припинення вогню на різні ділянки розташування відкриють доступ українським та іноземним журналістам, а штаб ООС відновить «практику інформування громадськості про поточну ситуацію через уповноваженого речника».
- 22 липня учасники засідання Тристоронньої контактної групи по врегулювання ситуації на Донбасі домовились про посилення режиму припинення вогню на лінії зіткнення з 27 липня.
- Володимир Зеленський заявив, що хоче, аби нову угоду про повне та всеосяжне припинення вогню підписали всі лідери країн «нормандського формату»: Росії, Німеччини, Франції та України.
- Пізніше в Організація з безпеки та співробітництва в ЄвропіОБСЄ пояснили, що передбачає посилений режим припинення вогню на Донбасі. Зокрема, відкривати вогонь у відповідь на наступальні дії дозволяється лише, якщо його відкрили за наказом керівництва Збройних сил України і керівництва збройних формувань бойовиків після безуспішної спроби використовувати координаційні механізми.