Канада радить своїм громадянам не їхати в Україну без поважних причин через ризик вторгнення РФ
Міністерство закордонних справ Канади радить громадянам уникати неважливих поїздок в Україну через загрозу з боку Росії.
Про це йдеться на сайті МЗС Канади.
Там зазначили, що з листопада 2021 року біля російського кордону та адмінмежі з окупованим Кримом зросла загроза російських військових.
Тому канадцям кажуть, що ситуація з безпекою в Україні зараз непередбачувана і може в будь-який момент погіршитися.
Людям також радять узагалі не їздити на окупований Донбас і не наближатися до лінії розмежування менш ніж на 20 кілометрів. А ще канадців просять не відвідувати окупований Крим, зокрема не літати транзитом через місцеві аеропорти.
Канада пояснює це тим, що можливості для надання своїм громадянам консульської допомоги на окупованих територіях украй обмежені.
Як зазначає «Укрінформ», хоча канадцям не обов'язково виконувати рекомендації МЗС, ці поради впливають на видавання людям страхових полісів та інші послуги.
Що відбувається на кордонах України?
Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов 21 листопада заявив, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. За даними розвідки, біля кордонів України перебувають 92 тисячі російських військових.
Спершу в Росії інформацію про загрозу нападу на Україну називали штучно створеною істерикою. Проте вже 18 грудня у Москві продемонстрували нову риторику. Заступник голови Міністерства закордонних справ Олександр Грушко заявив, що якщо Захід не сприйматиме серйозно запропоновані Москвою «гарантії безпеки», які передбачають невступ України в НАТО, то Росія застосує «військово-технічну альтернативу».
На тлі можливого загострення російської агресії президенти США та РФ на початку й наприкінці грудня провели переговори.
А втім, за їхніми підсумками кожен лишився при своєму: у Білому домі наполягали на зменшенні напруженості з Україною та попереджали про «рішучу відповідь», натомість у Кремлі вимагали затвердження так званих гарантій безпеки з боку США та НАТО і заявляли, що Байден нібито обіцяв не розміщувати в Україні ударне наступальне озброєння.
Після цього переговори щодо «гарантій безпеки», які Москва хоче отримати від Заходу, перейшли на рівень делегацій США та Росії. Більше про це читайте в нашому матеріалі: Війна чи мир. Про що домовляються США та Росія.