Канцлер Німеччини закликав «обачно» вводити санкції проти Росії: вони матимуть наслідки і для німців
Новий канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що запроваджувати санкції проти Росії у разі подальшої агресії проти України потрібно «обачно», оскільки вони можуть мати наслідки і для інших.
Про це Шольц сказав в інтерв'ю газеті Sueddeutsche Zeitung, цитує Reuters.
Канцлер Німеччини закликав Європу і Сполучені Штати ретельно подумати, розглядаючи санкції проти Росії на тлі газової кризи.
Зокрема, серед можливих заходів проти Росії розглядають обмеження роботи газопроводу «Північний потік-2», який збудував російський «Газпром» разом із провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії.
«Розсудливість диктує вибір заходів, які вплинуть на тих, хто порушує спільно узгоджені принципи. Водночас ми повинні враховувати наслідки, які це матиме для нас», ㅡ сказав Шольц.
Він додав, що ніхто не повинен думати, що існують якісь заходи, які минуть без наслідків для Німеччини.
Шольц також заперечив, що Сполучені Штати та Європа не можуть домовитися про спільний набір санкцій: «У колі союзників ми погоджуємо можливі заходи. Це добре. Ми маємо вміти діяти у разі надзвичайної ситуації».
Шантаж Росії
Ще у вересні минулого року видання The Times повідомило, що міністри енергетики країн Європейського Союзу обговорювали план протидії газовому шантажу Росії. Державну компанію РФ «Газпром» звинувачують у створенні штучного дефіциту на ринку, що призвело до зростання цін на блакитне паливо.
Ціна на газ зростає на європейських газових хабах із серпня 2021 року. Серед причин цього явища видання Bloomberg називало аварію на одній з установок «Газпрому», а також скорочення прокачування газу до Європи російською стороною. Останній чинник зокрема пов'язаний із добудовою російського газогону «Північний потік-2».
Це призвело до того, що ціна газу в Європі побила історичні рекорди, а країни змушені були думати, як оптимізувати обігрів будівель.
Що треба знати про «Північний потік-2»?
Газопровід «Північний потік-2» збудував російський «Газпром» разом із провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії. Роботи вже завершилися, і наразі триває процес сертифікації, якому намагається завадити Україна через великі безпекові ризики як для себе, так і для всієї Європи.
Європарламент закликав зупинити будівництво газопроводу, а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб. Але в Німеччині відповідали, що не можуть зупинити процес, адже проєкт будівництва схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.
Росія після запуску газогону отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною значних доходів від транзиту газу.