Кандидати, які відмовилися від посад міністрів, не хотіли відповідальності — депутат «Слуги Народу»

Кандидати на посади міністрів, які відмовилися від посад, не захотіли брати на себе відповідальності, вважає депутат від «Слуги Народу» Вадим Галайчук.

Про це Галайчук заявив в ефірі програми Weekly Wrap-Up на Hromadske International.

«Я знаю про трьох людей, які відмовилися від посад. Дуже талановиті, досвідчені люди, які не хочуть відповідальності», — сказав він.

Зазначимо, щонайменше четверо міністрів з попереднього уряду відмовились працювати в новому Кабміні Дениса Шмигаля:

  • міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов не погодився на Самому Милованову пропонували очолити Міністерство аграрної політикирозділення його відомства на дві частини;
  • така ж Бородянському пропонували стати міністром культуриситуація й у міністра культури, молоді та спорту Володимира Бородянського;
  • працювати в новому уряді відмовилась міністерка освіти та науки Ганна Новосад;
  • міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель також виступає проти розділення його відомства й не увійшов до нового уряду.

Крім цього, hromadske відомо з власних джерел, що очолити Міністерство економіки пропонували Роману Жуковському, але він відмовився. Саме тому зараз в Україні немає ані міністра економіки, ані міністра аграрної політики, й Милованов продовжує працювати на своїй посаді вже як виконувач обов’язків.

Також Галайчук назвав момент, коли, на думку влади, стало зрозуміло, що попередній Кабінет міністрів не працює належно.

«Десь всередині грудня раптово цифри стали показувати, що бюджет не працює… Тоді ми зрозуміли, що зі сторони влади не було якісного керування речами... Бюджет, пенсії, виплати шахтарям — ці речі, які є дуже чутливими. І потім раптом з'являються новини, що заступники міністрів домоглися собі дуже непоганих бонусів до зарплат в кінці року. Це було не дуже хороше рішення в політичному сенсі», — розповів він.

Депутат вважає, що «щось пішло не так в сенсі комунікації», і це стало причиною появи недовіри.

Нагадаємо, 4 березня Верховна Рада, відправила у відставку прем’єр-міністра Олексія Гончарука і схвалила склад нового уряду. На посаду прем'єр-міністра депутати призначили Дениса Шмигаля.