Катастрофа MH17: підозрюваний Цемах готовий дати свідчення Нідерландам
Фігурант справи про збиття малазійського Boeing рейсу MH17 Володимир Цемах, якого передали Росії в рамках обміну полонених, готовий дати свідчення слідчим з Нідерландів.
Про це повідомляє російський «Інтерфакс» із посиланням на адвоката Анатолія Кучерену.
Водночас, адвокат підкреслив, що Цемах готовий давати свідчення при забезпеченні його прав.
«Допит може проходити лише у нього на батьківщині, на Донбасі», — зазначив Кучерена і додав, що Цемах має намір довести невинуватість.
При цьому, за словами адвоката, Цемах опинився в тупиковій ситуації, оскільки оголошений у розшук в Росії, через що не може виїхати на російську територію.
Раніше Цемах заявляв, що представники Нідерландів пропонували йому громадянство в обмін на свідчення у справі про авіакатастрофу.
- Українські спецслужби затримали Володимира Цемаха в місті Сніжне в кінці червня 2019 року. Bellingcat очікували, що арешт матиме істотний вплив на розслідування об'єднаної слідчої групи JIT щодо катастрофи МН17, бо саме Цемах, ніби-то, допоміг приховати ракетну установку «Бук» і частину її екіпажу 17 липня 2014 року — про це він заявляв він у 2015.
- 7 вересня відбувся великий обмін полонених. З російського полону повернулися 35 українців, а Україна передала російській стороні осіб, звинувачених у співпраці з бойовиками на Донбасі або з російськими спецслужбами. Серед них був і Володимир Цемах, колишній командир ППО бойовиків.
- Після обміну президент України Володимир Зеленський заявив, що Володимира Цемаха перед відправкою до Росії допитали голландські слідчі.
Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.
Офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області.
Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.