Комітет виборців відмовився від участі в ефірах NewsOne до зміни його власників

Комітет виборців України заявив, що не братиме участі в ефірах телеканалу NewsOne, поки він не змінить своєї інформаційної політики та власників

Комітет виборців України заявив, що не братиме участі в ефірах телеканалу NewsOne, поки він не змінить своєї інформаційної політики та власників.

Про це йдеться в заяві організації.

«Повідомляємо, що експерти та представники Комітету виборців України не братимуть участі в ефірах, ток-шоу, коментуванні телеканалу NewsOne до зміни інформаційної політики та власників каналу», — заявили в КВУ.

Комітет виборців України займається спостереженням за виборчими кампаніями в державі та захищає виборче право громадян.

29 серпня стало відомо, що український телеканал NewsOne перейшов під управління першого заступника глави Адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова.

Власник 100% статутного фонду компанії Володимир Мураєв (батько позафракційного депутата, екс-власника NewsOne Євгена Мураєва) передав Портнову управління мовником на три роки.

Євген Мураєв у червні передав NewsOne батькові.

У січні 2018 року Національна рада з телебачення і радіомовлення призначила перевірку телеканалу NewsOne за пропагандистські висловлювання щодо Революції Гідності, а також за популяризацію збройних сил Росії.

29 листопада 2017-го народний депутат та екс-власник телеканалу NewsOne Євген Мураєв в ефірі свого ж медіа назвав події кінця 2013–початку 2014 року в Україні державним переворотом. У відповідь кілька депутатів покинули студію.

7 червня Мураєв заявив в ефірі каналу «112 Україна», що «частина населення сприймає політв'язня Сенцова як терориста». Генеральна прокуратура відкрила провадження через цю заяву Мураєва. Депутат Найєм відмовився від ефіру на каналі NewsOne Мураєва через його заяву про Сенцова.

У лютому 2018-го стало відомо, що прокуратура Криму перевіряє причетність Портнова до анексії півострова.

СБУ порушила справу про держзраду щодо екс-заступника глави АП часів Януковича Портнова. Через це Портнов подав позов до суду на Службу безпеки України.

Нагадаємо, що 6 березня 2014-го ЄС запровадив санкції проти 18 громадян України, підозрюваних у незаконному привласненні державних коштів і причетності до порушень прав людини. Серед них був і колишній голова адміністрації президента Януковича Андрій Портнов.

Пізніше в березні 2015-го Європейський союз продовжив санкції, але виключив зі списку Андрія Портнова.

У 2014 році Портнов виїхав з України. Певний час жив у Росії, а потім переїхав до Відня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Портнов консультує головреда «Страна.ua» Гужву щодо отримання притулку у Відні