Конституційний суд перевірить законність перейменування УПЦ МП

Конституційний суд України розгляне законність перейменування Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП). Про те, що справа знаходиться на розгляді суду, повідомляється на сайті КСУ.

Суд вирішить, чи відповідає Конституції України закон про внесення змін до статті 12 закону про свободу совісті та релігійних організацій, а саме — «про назву релігійної організації, керівний центр якої знаходиться за межами України, в державі, яке здійснює агресію проти України, а також окупувала її території».

У січні група зі 49 народних депутатів, здебільшого від фракції «Опозиційний блок», оскаржила в Конституційному суді закон, який зобов’язує УПЦ МП перейменуватися та вказати у новій назві приналежність до Російської православної церкви (РПЦ).

Нагадаємо, Рада 20 грудня зобов'язала УПЦ МП вказувати у своїй назві приналежність до Російської православної церкви.

Після ухвалення закону у залі парламенту побилися депутати.

В УПЦ МП назвали цей закон антиконституційним і заявили, що він порушує право на свободу віросповідання та дискримінує за релігійною ознакою мільйони віруючих громадян України.

Напередодні прихожани УПЦ МП під Радою влаштували акцію проти перейменування церкви на РПЦ.

Раніше речник Української православної церкви Московського патріархату архієпископ Климент заявив про неможливість перейменування церкви на Російську православну.

Натомість предстоятель саморозпущеної Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявляв, що після надання Томосу Українській православній церкві частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».