Група зі 49 народних депутатів, здебільшого від фракції «Опозиційний блок», оскаржила в Конституційному суді закон, який зобов’язує Українську православну церкву Московського патріархату перейменуватися та вказати у новій назві приналежність до Російської православної церкви (РПЦ).

На сайті суду повідомляється, що конституційне подання депутати внесли 18 січня. Наразі його опрацьовує секретаріат КСУ.

Депутати просять суд визнати неконституційним закон «Про внесення зміни до статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України».

Більшість з цих 49 депутатів представляють фракцію «Опозиційний блок», подання зокрема підписав глава фракції Вадим Новинський, а також виключений з «Оппоблоку» Юрій Бойко, який планує брати участь у виборах президента.

Ухвалений Радою документ зокрема зобов’язує УПЦ Московського патріархату вказувати у своїй повній статутній назві приналежність до РПЦ.

Раніше юрист з конституційного права Сергій Різник заявив в ефірі Громадського, що немає підстав вважати, що цей закон суперечить Конституції.

Нагадаємо, Рада 20 грудня зобов'язала УПЦ МП вказувати у своїй назві приналежність до Російської православної церкви.

Після ухвалення закону у залі парламенту побилися депутати.

В УПЦ МП назвали цей закон антиконституційним і заявили, що він порушує право на свободу віросповідання та дискримінує за релігійною ознакою мільйони віруючих громадян України.

Напередодні прихожани УПЦ МП під Радою влаштували акцію проти перейменування церкви на РПЦ.

Раніше речник Української православної церкви Московського патріархату архієпископ Климент заявив про неможливість перейменування церкви на Російську православну.

Натомість предстоятель саморозпущеної Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявляв, що після надання Томосу Українській православній церкві частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».

Поділитись: