Конституційний суд почав розгляд законопроекту щодо курсу України в ЄС і НАТО

Конституційний суд 8 листопада почав розглядати законопроект про внесення змін у Конституцію для закріплення курсу України на вступ у Євросоюз та Північноатлантичний Альянс.

У прес-службі суду повідомили, що розгляд справи розпочала Велика палата КС, яка має дати висновок щодо відповідності законопроекту статтям 157 і 158 Конституції.

Стаття 157 — «Конституція України не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України».

Стаття 158 — «Законопроект про внесення змін до Конституції України, який розглядався Верховною Радою України, і закон не був прийнятий, може бути поданий до Верховної Ради України не раніше ніж через рік з дня прийняття рішення щодо цього законопроекту».

«На пленарному засіданні були присутні постійний представник Верховної Ради України у Конституційному Суді України Анатолій Селіванов, громадяни України, представники засобів масової інформації», — йдеться у повідомленні суду.

Нагадаємо, комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони підтримав ініційований президентом України Петром Порошенком проект змін до Конституції, якими закріплюється курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО.

3 вересня Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект про зміни до Конституції щодо прагнення України до інтеграції в НАТО та Євросоюз.

Про наміри зареєструвати такий законопроект Петро Порошенко заявив у День Незалежності України.

Раніше в НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс. За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.

10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.

Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.

Також Порошенко заявив, що Україна залишається в пріоритетах Північноатлантичного Альянсу і зовнішньої політики США. Таким чином президент прокоментував зустріч та спільну прес-конференцію американського президента Дональда Трампа та глави РФ Володимира Путіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до ЄС та НАТО — фундаментальні інтереси України — проект закону про нацбезпеку

Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що «двері для України відкриті, але треба виконати низку вимог».