Конституційний суд отримав звернення Ради про зміни до Конституції щодо курсу в ЄС і НАТО
ДоКонституційного суду України надійшло конституційне звернення Верховної Ради про зміни доКонституції щодо закріплення курсу держави навступ уЄвросоюз таНАТО.
До Конституційного суду України надійшло конституційне звернення Верховної Ради про зміни до Конституції щодо закріплення курсу держави на вступ у Євросоюз та НАТО.
Про це повідомляє прес-служба КСУ.
У звернені народні депутати просять суд перевірити проект закону на відповідність статтям 157 і 158 Конституції.
Так, у статті 157 йдеться, що Конституція не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України.
У статті 158 Основного Закону зазначено:
«Законопроект про внесення змін до Конституції України, який розглядався Верховною Радою України, і закон не був прийнятий, може бути поданий до Верховної Ради України не раніше ніж через рік з дня ухвалення рішення щодо цього законопроекту.»
20 вересня Рада направила до Конституційного суду проект змін до Конституції щодо курсу в ЄС і НАТО.
Нагадаємо, на початку вересня Порошенко зареєстрував у Раді проект змін до Конституції щодо інтеграції України до НАТО та ЄС.
Про наміри зареєструвати такий законопроект Петро Порошенко заявив у День Незалежності України.
Раніше в НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс. За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.
10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.
Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.
Також Порошенко заявив, що Україна залишається в пріоритетах Північноатлантичного Альянсу і зовнішньої політики США. Таким чином президент прокоментував зустріч та спільну прес-конференцію американського президента Дональда Трампа та глави РФ Володимира Путіна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до ЄС та НАТО — фундаментальні інтереси України — проект закону про нацбезпеку
Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що «двері для України відкриті, але треба виконати низку вимог».