Корабель, що може добудувати «Північний потік-2», прибув до Калінінграда
Судно «Академік Черський», яке ймовірно може добудувати російський трубопровід «Північний потік—2», пришвартувалося неподалік російського міста Калінінград, що на узбережжі Балтійського моря.
Про це повідомляє «Комерсантъ», посилаючись на дані системи, що відстежує рух морських суден.
Російське судно має можливості прокладати морські трубопроводи, а за словами російського міністра енергетики Олександра Новака, саме «Академік Черський» мав добудувати декілька сотень кілометрів «Північного потоку-2» після того, як попередній підрядник проєкту, швейцарська компанія Allseas, відмовилася брати у ньому участь через санкції США.
Раніше повідомлялося, що «Академік Черський» направився до порту міста Находка, що на Далекому Сході Росії. З цього порту судно вийшло ще на початку лютого 2020 року. Однак згодом стало відомо, що зміна кінцевого пункту призначення корабля пов'язана з тим, що так Росія хотіла оминути санкції США проти «Північного потоку-2».
Наразі «Північний потік-2» готовий на 93%. У разі його завершення, Росія зможе отримати можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу у декілька мільярдів доларів на рік.
21 грудня 2019 року компанія Allseas, яка будує російський морський трубопровід, оголосила про зупинку робіт через санкції США, передбачені у підписаному Дональдом Трампом оборонному бюджеті.
У Німеччині очікували на завершення будівництва у другій половині 2020 року.
«Північний потік-2» — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З Півночі Німеччини газ з трубопроводу мав постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн. У разі завершення будівництва цього трубопроводу Росія отримала б можливість повністю відмовитися від традиційних шляхів постачання свого газу, зокрема за допомогою ГТС України.
Зазначимо, що російський Газпром будував «Північний потік-2» для того, аби мати змогу постачати свій газ до Європи в обхід газотранспортної системи України. Проєкт на 100% належить Росії, однак Газпром залучав іноземних партнерів для участі у ньому. Серед них — провідні енергетичні компанії Німеччини, Франції та Австрії.