Російське судно «Академік Черський», яке планували використати, аби добудувати трубопровід «Північний потік-2», направилося з Північної частини Атлантичного океану до міста Находка, що на Далекому Сході Росії.

Про це повідомляє російське видання «Коммерсантъ», посилаючись на дані моніторингового сайту Vesselfinder.

Напередодні судно знаходилося у протоці Ла-Манш та прямувало у бік Балтійського моря. Саме там, неподалік вод Німеччини, залишився недобудований відрізок російського морського трубопроводу «Північний потік-2», за допомогою якого Газпром планував постачати свій газ до Європи в обхід України.

Згодом «Академік Черський» змінив курс, а кінцевим пунктом його призначення встановили порт міста Находка, звідки цей корабель вирушив до Атлантичного океану ще на початку лютого 2020 року.

Російський міністр енергетики Олександр Новак заявляв, що саме «Академік Черський» може добудувати «Північний потік-2» після того, як попередній підрядник, швейцарська компанія Allseas, відмовився брати участь у проєкті через санкції США.

Наразі «Північний потік-2» готовий на 93%. У разі його завершення, Росія зможе отримати можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу у декілька мільярдів доларів на рік.

21 грудня 2019 року компанія Allseas, яка будує російський морський трубопровід, оголосила про зупинку робіт через санкції США, передбачені у підписаному Дональдом Трампом оборонному бюджеті.

У Німеччині очікували на завершення будівництва у другій половині 2020 року.

«Північний потік-2» — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З Півночі Німеччини газ з трубопроводу мав постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн. У разі завершення будівництва цього трубопроводу Росія отримала б можливість повністю відмовитися від традиційних шляхів постачання свого газу, зокрема за допомогою ГТС України.

Зазначимо, що російський Газпром будував «Північний потік-2» для того, аби мати змогу постачати свій газ до Європи в обхід газотранспортної системи України. Проєкт на 100% належить Росії, однак Газпром залучав іноземних партнерів для участі у ньому. Серед них — провідні енергетичні компанії Німеччини, Франції та Австрії.

Поділитись: