Лідери ЄС закликали усі держави співпрацювати з офіційним слідством у справі MH17
Лідери країн—членів Євросоюзу закликають усі держави співпрацювати з міжнародною Об'єднаною слідчою групою (JIT) у справі про збиття літака малайзійських авіаліній рейсу MH17 у 2014—му році на Донбасі.
Про це йдеться на сайті Європейської ради.
«Посилаючись на висновки від 20 червня 2019 року, Європейська рада підтверджує свою повну підтримку всіх зусиль щодо встановлення правди, справедливості та відповідальності для жертв збитого літака рейсу MH17 та їхніх близьких і закликає всі держави повністю співпрацювати з чинним розслідуванням», — йдеться у повідомленні.
Раніше у ПАРЄ закликали Росію співпрацювати щодо допиту фігуранта справи МН17 Володимира Цемаха.
- Українські спецслужби затримали Володимира Цемаха в місті Сніжне в кінці червня 2019 року. Bellingcat очікували, що арешт матиме істотний вплив на розслідування об'єднаної слідчої групи JIT щодо катастрофи МН17, бо саме Цемах, ніби-то, допоміг приховати ракетну установку «Бук» і частину її екіпажу 17 липня 2014 року — про це він заявляв він у 2015.
- 7 вересня відбувся великий обмін полонених. З російського полону повернулися 35 українців, а Україна передала російській стороні осіб, звинувачених у співпраці з бойовиками на Донбасі або з російськими спецслужбами. Серед них був і Володимир Цемах, колишній командир ППО бойовиків.
- Після обміну президент України Володимир Зеленський заявив, що Володимира Цемаха перед відправкою до Росії допитали голландські слідчі.
Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.
Офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області.
Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.