Ляшко розповів, коли та як Україна вакцинуватиме жителів окупованих територій
Жителі окупованих територій зможуть отримати щеплення від коронавірусу на третьому етапі вакцинації в Україні — орієнтовно це квітень 2021 року.
Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко на форумі «Україна 30», передають «Новости Донбасса».
За його словами, люди, які проживають на окупованих територіях, зможуть зробити щеплення у спеціальних пунктах на підконтрольній уряду території. Така можливість з’явиться на третьому етапі вакцинації в Україні.
«Для них діятиме така ж сама система запису, як і для всіх інших українців — через портал. Вони повинні знати, де вони можуть і в якій день зробити щеплення», — сказав Ляшко.
Він додав, що вакцинувати жителів окупованих територій будуть препаратами, температура зберігання яких становить +2-8 градусів, адже вони довше можуть зберігатися у пунктах щеплення.
На запитання, тож коли саме може розпочатися вакцинація цієї категорії українців, Ляшко відповів: «Залежатиме від графіка постачання вакцин, але орієнтовно ми говоримо про квітень місяць».
Календарний план вакцинації уряд опублікував раніше.
Коли розпочнеться вакцинація в Україні?
Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що вакцинація може розпочатися «приблизно з 15 лютого, можливо, пізніше». Перші 117 тисяч доз вакцини мають розподілити між працівниками лікарень, у яких надають допомогу пацієнтам із COVID-19.
Загалом у межах глобальної ініціативи COVAX Україні безкоштовно мають передати 16 млн доз вакцини. Ляшко запевняє, що впродовж першого півріччя 2021 року Україна отримає в межах ініціативи від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford для проведення наступних етапів вакцинації.
Крім того, Україна домовилася отримати 12 млн доз вакцини від AstraZeneca та Novavax. Перші постачання мають відбутися в лютому.
Президент Володимир Зеленський заявив про намір вакцинуватися одним з перших, щоби у людей не було сумніву щодо вакцин.
Також Україна домовилася отримати 1,9 млн доз китайської вакцини Sinovac. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляв, що Україна закупить китайську вакцину від коронавірусу, якщо її дієвість становитиме не менш як 70%. Однак згодом у Бразилії повідомили, що ефективність препарату становить усього 50,38%.
Поки МОЗ від угоди не відмовляється — чекає офіційного звіту про ефективність від компанії-розробника.