Мінфін затвердив нову структуру Державної податкової служби
Міністерство фінансів України затвердило нову структуру головного апарату Державної податкової служби.
Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.
Зазначається, що в оновленій структури ДПС ліквідують управління внутрішньої безпеки. Функції цього управління розподілять між собою інші департаменти податкової — антикорупційний та кадрового забезпечення.
Також у ДПС об’єднають низку департаментів, зокрема департаменти податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування в новоствореній ДПС будуть одним департаментом.
«Наступними кроками стануть затвердження штатного розпису апарату ДПС, переведення щонайменше 30% кадрового складу в нову службу та затвердження Кабінетом міністрів розпорядження про передачу функцій від ДФС до ДПС», — повідомляють у Мінфіні.
Нагадаємо, що 17 травня створили окрему юридичну особу для ДПС.
8 травня Кабінет міністрів України призначив Сергія Верланова новим головою Державної податкової служби. Сама служба ще не створена, функції податкової й надалі виконує ДФС. Водночас завершити створення ДПС планують на початку липня 2019 року.
Нагадаємо, що 23 квітня завершився конкурс на голову Державної податкової служби України. Його переміг заступник міністра фінансів Сергій Верланов.
Раніше стало відомо, що суд призупинив конкурс на обрання голови Державна митна службаДМС. У Мінфіні заявили, що призупинення конкурсу не скасує його проміжних результатів.
20 березня Кабмін оголосив конкурс на голів податкової та митної служб. Зарплата керівників нових служб складе по 24 тисячі гривень.
10 квітня Роман Насіров подав позов до Кабінету міністрів України з вимогою скасувати конкурси на посади голів податкової та митної служб.
18 грудня 2018 року уряд ухвалив рішення про розділення ДФС на 2 окремих органи — митну та податкову служби, а 6 березня 2019 року затвердив відповідні положення про ці державні органи.
Державна фіскальна служба була створена у 2014 році як правонаступник Міністерства доходів і зборів України. Вона відповідальна за податковий та митний напрям. У часи президентства Віктора Януковича, Міністерство доходів і зборів підозрювали у створенні централізованих схем з ухилення від оподаткування та відмивання коштів, а також «торгівлі» податковими кредитами з податку на додану вартість, які завдали збитків державі на мільярди гривень.