Мінінформполітики обговорило з Facebook захист виборів від російського втручання
Міністерство інформаційної політики обговорило з представниками соцмережі Facebook протидію втручанню у майбутні вибори в Україні.
Очільниця напрямку публічної політики Facebook у Центральній та Східній Європі Габріелла Чех, яка також є керівником напрямку публічної політики з питань виборів Facebook, наголосила, що «компанія серйозно ставиться до порушень стандартів спільноти» і планує посилити заходи безпеки під час виборів в Україні.
Вона зазначила, що українським користувачам вже доступна нова функція: відтепер можна дізнатись, з якої країни походить адміністратор сторінки і яку рекламу запущено від її імені.
Заступник глави Мінінформполітики Дмитро Золотухін заявив, що Facebook видалив «велику кількість пов’язаних фейкових профілів, груп і сторінок».
«Для нас це важливо, оскільки одна з двох виявлених мереж ботів, що керувалися з Росії, використовувалися для інформаційних операцій в Україні», — розповів він.
Нагадаємо, соціальна мережа Facebook заблокувала 115 акаунтів, які мають підозрілу активність в інтернеті.
Компанія Cambridge Analytica незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів соцмережі та могла вплинути на вибори багатьох країн світу, зокрема й президентські вибори у США 2016 року, оскільки працювала над президентською кампанією Дональда Трампа.
Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу про використання особистих даних. Facebook закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica.
Засновник Facebook втратив понад $5 млрд через виток даних 50 млн користувачів Facebook.
Нагадаємо, Facebook перед майбутніми проміжними виборами у США видалив 559 сторінок та 251 акаунтів, які викликали підозри.
Також нагадаємо, 28 вересня компанія Facebook заявила, що «допустила хакерську атаку» на соцмережу, унаслідок якої було отримано доступ до особистих сторінок близько 50 мільйонів людей. Проблема пов'язана з інструментом «переглянути як», який дозволяє бачити власні профілі від імені інших користувачів.
2 серпня директор з безпеки Facebook подав у відставку. Алекс Стамос назвав три роки роботи «дуже важким періодом». Тепер він викладатиме у Стенфордському університеті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий витік даних із Facebook: що треба знати про скандал із Cambridge Analytica.