Міськрада Кропивницького виступила проти виконання «формули Штайнмаєра»

Міська рада Кропивницького направила до президента Володимира Зеленського та Верховної Ради застереження щодо реалізації «формули Штайнмаєра» та ухвалення нового закону про особливий статус Донбасу.

За звернення на позачерговій сесії проголосували 23 депутати міськради, передає пресслужба органу.

Сесію скликали за ініціативи громадських активістів міста.

«Ми, депутати Міської ради Кропивницького, рішуче застерігаємо від спроби використання так званої "формули Штайнмаєра", що може призвести до втрати Української державності та територіальної цілісності країни», — йдеться у зверненні.

Депутати закликають патріотичні сили у парламенті заблокувати ухвалення нової редакції та не продовжувати дію закону про особливий статус Донбасу без обговорення закону з громадськістю.

Також у Кропивницьку просять не допустити проведення місцевих виборів на непідконтрольних територіях до моменту повного виведення російських військ з території України, роззброєння незаконних збройних формувань, відновлення контролю над кордоном України, забезпечення перехідного періоду терміном не менше одного року для відновлення інститутів державної влади та повноцінної роботи українських медіа.

Окремим пунктом у зверненні депутати застерігають не допустити відведення Збройних Сил України з укріплених позицій.

Раніше Хмельницька облрада закликала президента і Раду не допустити реалізації «формули Штайнмаєра».

Нагадаємо 1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра».

«Формула Штайнмаєра» — документ, який запропонував чинний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр ще тоді, коли був міністром закордонних справ ФРН і брав участь на рівні міністрів у зустрічах в зустрічі представників України, Німеччини, Франції та РФ щодо вирішення конфлікту на Донбасі«нормандському форматі».

«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.

Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться.

Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще в 2014 році і кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв.

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі:

  • виведення незаконних збройних формувань,
  • гарантії вільного волевиявлення,
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Водночас Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу.