Міжнародні резерви України зросли на 8,6% та перевищили $18 млрд
Протягом жовтня та початку вересня 2018 року міжнародні валютні резерви України зросли до 8,6% та, станом на 5 листопада становили 18,07 мільярдів доларів.
При цьому, протягом перших днів листопада обсяг міжнародних резервів зріс одразу на 1,3 мільярда доларів завдяки розміщенню урядом нових 10-ти річних боргових облігацій.
Зазначається, що без врахування надходжень від боргових облігацій, золотовалютні резерви України зросли на 0,6% та складали 16,73 мільярди доларів.
Головними причинами такого зростання у Нацбанку називають відсутність девальваційного тиску. Тобто, протягом жовтня не було значних стрибків курсу іноземних валют, на погашення яких Нацбанк мав би витрачати кошти з резервів.
Так, за жовтень Нацбанк купив на майже 200 мільйонів доларів більше валюти, ніж продав банкам для забезпечення попиту.
Крім цього, за даними НБУ, протягом жовтня уряд виплатив 853 мільйони доларів боргів, які майже повністю компенсували надходженнями від розміщення нових боргових облігацій на 790 мільйонів доларів.
З урахуванням надходжень від розміщення довгострокових євробондів України, обсяг резервів покриває 3 місяці майбутнього імпорту.
Нагадаємо, що за попередні два місяці міжнародні резерви України зменшились на 1,1 мільярда доларів та сягнули 16,6 мільярдів доларів у вересні 2018 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара
Зазначимо, що пік виплат за державним боргом України настане у першому кварталі 2019 року, коли уряду необхідно буде сплатити еквівалент 112,5 мільярдів гривень (у різних валютах).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити
Нагадаємо, що 1 листопада українські облігації на 2 мільярди доларів почали офіційно торгуватись на Ірландській фондовій біржі.
Зазначимо, що наразі Україні досить складно залучати запозичення через низький рівень зацікавленості з боку інвесторів до облігацій країн, що розвиваються.
Крім цього, більшість інвесторів були невпевнені у стабільності української економіки через відсутність остаточного рішення Міжнародного валютного фонду про продовження співпраці з Україною.
Проте після оголошення фондом про нову угоду з українським урядом, ризик запозичення Україні коштів дещо знизився.
Наприкінці серпня, через відсутність фінансуванні від Міжнародного валютного фонду, Україна запозичила на зовнішньому ринку 725 мільйонів доларів під 9,1% річних, що є значно вищою ставкою, ніж за кредитами МВФ, а також борговими цінними паперами, які Україна випускала у попередні роки.
Зазначається, що частина коштів, отримана внаслідок розміщення нових облігацій, піде на покриття даного боргу на 725 мільйонів доларів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити
19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ
Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.
Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.
Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ