МОЗ готується розгортати госпіталь для хворих на COVID у Палаці спорту. Лікарів та обладнання для нього поки немає

Міністерство охорони здоров'я готується розгортати тимчасовий госпіталь для пацієнтів із коронавірусним захворюванням у Палаці спорту в Києві. Зараз готується постанова, яка виділить на це кошти.

Про це головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів в інтерв'ю «Сегодня».

Він розповів, що міністерство зібрало інформацію про потреби в обладнанні та доручило «Медичним закупівлям» проаналізувати на нього ціни. Далі МОЗ запустить постанову, якою виділять кошти на закупівлю обладнання, та почне розгортати госпіталь у Палаці спорту.

Також Ляшко запевнив, що тимчасові госпіталі мають відкрити лише у приміщення, які мають опалення, вентиляцію та санітарно-технічні умови.

«Це великі площі, на яких додатково розміщуються ліжка таким чином, щоб була велика блокова система, де можна буде підвести кисень до ліжко-місць, забезпечити реанімаційні відділення, кімнати для медичного персоналу», — пояснив санітарний лікар.

Наразі на такі великі площі у міністерства немає лікарів, ліжок та обладнання, зізнався Ляшко. Проте якщо МОЗ знає, скільки на ринку є обладнання, де і як його купити, то ситуація з медичними працівниками складніша.

«Питання не так в обладнанні, як у забезпеченні медичним персоналом. Зі збільшенням кількості медичних ліжок проблема збільшення кількості медичного персоналу не вирішиться сама собою, адже лікар — це професія, яка здобувається роками», — сказав Ляшко.

Яка ситуація з лікарнями для інфікованих?

За даними МОЗ, загалом по Україні лікарні для хворих на COVID-19 станом на 2 листопада заповнені на 66,9%. Лише за минулу добу, 1 листопада, госпіталізували 801 людину. 31 жовтня завантаженість була трохи більшою — 67,2%, а менше як три тижні тому було 60%. Наразі немає жодного регіону, де б завантаженість ліжок була меншою за 50%.

Найбільша завантаженість у лікарнях Полтавської (88%) та Житомирської (83%) областей. У Києві завантажені 76% ліжок, виділених для людей із підозрою та підтвердженим діагнозом.

Що робить влада?

Думає, де розміщувати хворих, якщо лікарень не вистачатиме. Так, уряд працює над розгортанням ліжок у немедичних закладах у Києві, Одесі та на Донеччині. Також проведено інвентаризацію ліжок інститутів Національної академії медичних наук та лікарень Укрзалізниці.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов переконував, що до 10 листопада кількість ліжок для хворих на коронавірус збільшиться на 10 тисяч. Зараз в Україні 42 тисячі ліжок для таких хворих, а хочуть збільшити до 52 тисяч.

У МОЗ розробили алгоритм дій у разі погіршення ситуації відповідно до чотирьох рівнів небезпеки. Детальніше про них тут. Лише зазначимо, що жорсткий карантин обіцяють по всій Україні, коли щодоби виявлятимуть 11-15 тисяч хворих.

А поки в нас діє адаптивний карантин, у межах якого регіони поділяють на карантинні зони за рівнем поширення COVID-19. Зараз майже вся територія України у «червоній» та «помаранчевій» зонах. Детальніше про поділ, який діє з 2 листопада, читайте тут.