МЗС Росії про звинувачення у втручанні у вибори США: Чергова «пустишка», про яку швидко забудуть
Міністерство закордонних справ Росії увечері 13 липня виступило з коментарем щодо звинувачення 12 співробітників російської військової розвідки у втручанні в американські вибори.
Міністерство закордонних справ Росії увечері 13 липня виступило з коментарем щодо звинувачення 12 співробітників російської військової розвідки у втручанні в американські вибори.
Про це йдеться у заяві прес-секретаря МЗС Росії Марії Захарової.
«У Вашингтоні щосили намагаються реанімувати стару «качку» про уявне «втручанні Росії в американські президентські вибори 2016 року». Саме для цього спецпрокурор Мюллер, призначений розслідувати те, чого не було, пред'явив звинувачення 12 особам, названим співробітниками ГРУ Збройних сил Росії», — йдеться у заяві.
Водночас, за її словами, це звинувачення — це чергова «конспіративна схема, якими намагаються вразити американців».
Також, на думку МЗС РФ, твердження про незаконне проникнення в комп'ютерну мережу Демократичної партії США нічим не підкріплено.
«Мета цього вкидання — зіпсувати атмосферу перед російсько-американським самітом. Тепер впливові політичні сили США, хто противиться нормалізації відносин між нашими країнами і вже 2 роки вигадують відверті наклепи, поспішають вичавити максимум з чергової «пустишки», про яку швидко забудуть», — наголосила Захарова.
Нагадаємо, Міністерство юстиції США висунуло обвинувачення 12-ти співробітникам російського Головного слідчого управління (ГРУ), звинувативши їх у втручанні у вибори президента США у 2016 році.
Розвідників звинуватили у зламі сервісів комітету Демократичного партії, а також і президентської кампанії Хілларі Клінтона.
Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.
У лютому 2018-го Мюллер висунув офіційні звинувачення щодо 13 росіян, яких вважає причетними до втручання в президентську кампанію 2016 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спецпрокурор Мюллер звинуватив українця Килимника у змові з Манафортом
У списку, зокрема, Євген Пригожин, а також «Агентство інтернет-досліджень» (відоме як «фабрики тролів», співробітники якої пишуть платні коментарі на підтримку російської влади) і компанії Пригожина Concord Managament і Concord Catering.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: CNN показав документальний фільм про втручання Путіна у вибори в США.
Раніше екс-глава виборчого штабу Дональда Трампа Пол Манафорт також намагався оскаржити призначення Мюллера. Один суд відхилив його вимогу, інший продовжує розглядати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Арешт Манафорта у США: що нового відомо про справу?
У червні повідомлялося, що компанія наближеного до Путіна бізнесмена оскаржує втручання РФ у вибори президента США.