На сайті Олімпійських ігор замінили карту, де Крим був відділений від України кордоном
На сайті Олімпійських ігор змінили позначення кордонів на інтерактивній карті для вболівальників, де окупований Крим був відділений від України. Після розголосу щодо карти Міністерство закордонних справ України заявляло, що розбирається із ситуацією.
Так, наразі на карті у pop-up вікні Olympics Cheer Zone на сайті Олімпійських ігор немає позначки, яка відділяла окупований півострів від решти території України.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що керівництво Міжнародного олімпійського комітету вже перепросило через некоректну карту. Вже зранку 23 липня за токійським часом її виправили.
Лінію, схожу на ту, що позначає кордони країн, помітили 22 липня. Окуповані території на Донбасі жодних позначок не мають.
На ситуацію з картою напередодні відреагували у Міністерстві закордонних справ України. Речник МЗС Олег Ніколенко заявив, що міністерство доручило посольствам України у Швейцарії та Японії розібратися в цій ситуації.
Що це за карта?
Olympics Cheer Zone ㅡ інструмент, завдяки якому можна віртуально підтримати спортсменів. Фанати з усього світу можуть натиснути на позначку «плескати», а інтерактивна карта відображатиме фанів.
Окрім того, цей інструмент дозволяє записати п'ятисекундне відео того, як ви підтримуєте свою команду або спортсмена.
Не перший випадок
Нагадаємо, раніше карту України, але без Криму публікувала низка іноземних та навіть українських ЗМІ.
У липні 2021 року телеканал «Дом» показав випуск із заставкою, де була зображена карта Росії з окупованим Кримом у її складі. Представники телеканалу перепросили за інцидент та попросили Службу безпеки України допомогти з внутрішнім розслідуванням.
А до того карту України без Криму публікували британська та російська служби BBC, британська газета The Times, іспанська телерадіокомпанія RTVE, французьке видання Le Monde тощо.
Окрім того, у 2019 році американський телеканал CNN також назвав Сімферополь російським містом у матеріалі про те, як зустріли Новий рік у різних куточках світу. Журналісти використали фото із запусками феєрверків у Сімферополі та зазначили, що це місто у Росії, однак після розголосу виправили напис на «Крим». Варто зазначити, що до того в матеріалах про Україну CNN називав Крим анексованим та захопленим Росією.