«Не існує ПЛАНети «Б»: українські активісти долучилися до всесвітнього кліматичного страйку

Київські студенти та активісти долучилися до Всесвітнього страйку молоді проти глобальних змін клімату Global Strike For Future. Подібні акції 24 травня відбулися у багатьох містах щонайменше 110 країн світу.

На кліматичні страйки молодих активістів свого часу надихнула 16-річна екоактівістка зі Швеції Грета Тунберг. Лідерку загальносвітового руху підлітків «шкільний страйк за клімат» у березні 2019 року номінували на Нобелівську премію миру. У січні вона приїхала на Всесвітній економічний форум у Давосі з акцією щодо захисту природи.

Акції #ClimateStrike набули справді світових масштабів і українська молодь вже не вперше приєднується до них. Група активістів ще в березні долучилася до акції.

Учасники акції вимагають підвищення енергоефективності та переходу на відновлювальну енергетику, яка в останні 5 років стала дешевшою, ніж викопне паливо в багатьох країнах світу та залучає більшість інвестицій. Також вони просять впровадити пріоритетну та якісну кліматичну освіту для влади, вчителів та учнів, налагодити екологічну експертизу, скоротити викиди СО2 в усіх сферах.

Активісти наполягають на пріоритетності розвитку відновлюваної енергетики, а також правдивого висвітлення екологічних проблем у медіа. Крім того, українські екоактивісти вимагають визнати кліматичні зміни однією з першочергових державних проблем.

Згідно з доповіддю ООН, глобальні температури можуть зрости на 1,5°C, що, як кажуть вчені, призведе до тяжких наслідків для планети, вже до 2030 року, якщо викиди парникових газів продовжуватимуться за нинішніми темпами.

Дослідження, проведене під патронатом ООН, показало, що для уникнення катастрофічних змін клімату, у світі повинні щороку інвестувати 2,4 трильйони доларів до 2035 року та повністю відмовитись від вугільних ТЕС до 2050 року. В організації Climate Transparency заявили, що жодна з країн G20 не виконує умови протидії зміні клімату.

Українські учасники Всесвітнього страйку молоді проти глобальних змін клімату біля будівлі Уряду, Київ, 24 травня 2019 рокуАнастасія Власова/Громадське