Німецький уряд виступив проти запровадження американських санкцій щодо «Північного потоку-2»
Міністерство економіки Німеччини висловилося проти запровадження нових американських санкцій, які стосуються російського морського газопроводу в обхід України «Північного потоку—2».
Про це повідомила речниця міністерства під час брифінгу 22 травня, передає Reuters.
За її словами, німецький уряд відхиляє будь-які санкції, які мають «екстериторіальний ефект».
Таку заяву у міністерстві економіки Німеччини зробили після повідомлення міністра енергетики США Ріка Перрі, який заявив, що санкції проти «Північного потоку-2» майже готові, і незабаром Сенат має їх ухвалити.
Зазначимо, що Німеччина — одна з найбільших прихильників побудови «Північного потоку-2» серед європейських країн. Російський газопровід закінчується у Німеччині, а після завершення його будівництва країна отримуватиме російський газ безпосередньо з Росії, не переплачуючи за транзит.
Через прихильність до «Північного потоку-2» Німеччину часто критикували у США, які прагнуть збільшити обсяги постачання свого скрапленого газу до Європи.
27 березня повідомлялось, що Данія відмовила Газпрому у прокладанні «Північного потоку-2» у своїх територіальних водах. Росія подала заявку на прокладання трубопроводу альтернативним маршрутом. Слухання щодо цієї заявки почалися 15 травня.
Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.
Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».
Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.
Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.