Енергетичне агентство Данії почало слухання щодо третього маршруту прокладання «Північного потоку-2» у своїй економічній зоні. Попередні два маршрути Данія заборонила.

Про це повідомляє прес-служба дочірньої компанії Газпрому Nord stream 2 AG.

Зазначається, що на розгляд агентства потрапив третій маршрут прокладання газопроводу, який лежатиме на південний схід від острова Бронхольм. Даний маршрут не пролягатиме у територіальних водах Данії, проте проходитиме через виключну економічну зону цієї країни.

Зазначається, що енергетичне агентство Данії планує оцінити екологічний вплив «Північного потоку-2». Подача пропозиції від громадських організацій Данії щодо цього проекту триватиме до 17 липня, а громадські слухання відбудуться 19 червня.

Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.

27 березня повідомлялось, що Данія відмовила Газпрому у прокладанні «Північного потоку-2» у своїх територіальних водах. Росія подала заявку на прокладання трубопроводу альтернативним маршрутом.

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Поділитись: